Kedim Çok Küçük

Betulkmm

Barinaktan kedi aldım.10 haftalik. İlk gün çok yabancılık çekti. 2. Gün daha iyiydi ama ben goturmedikce mama yemiyo. kumdada zor zorlanıyor üstünü ortmuyo. Çok su tüketiyor. Kuru mama yiyor. Ilık su ile biraz ıslatıyorum. Bu sabah kendisi yapmış kapatmamıs tekrar yedi yine yaptı zorlandı. İshal gibi tam sulu değil.. korktum yoğurt ile birlikte mama verdim. Koşan zıplayan kedi ikindiden beridir yerden kalkmıyor. Yaptıkları normalmi ne yapmam lazım çok endişe ediyorum

9 CEVAP

Ahsenbb

Barınaklarda çok hastalık var malesef herhangi bir enfeksiyon bulaşma riski cok yüksek.Ölür demiyorum ama bağışıklığı cok düşük olur.Bu yüzden immuneks gibi şuruplarla bir süre desteklenmesi gerekebilir lütfen veterinerinizle iletişime geçin gerekli vitaminleri şurupları söyleyecektir.
Ayrıca cok küçük dışkısını kapatmasını veya ayaklarını kirletmemesini beklemeyin olabiliyor 1 2 ay sonra tamamen alışacaktır.
Dışkısı içinde ev yoğurdu iyi gelir.Laktozsuz kefirde verebilirsiniz bağışıklık sistemini de toparlar biraz.Zor yani Allah kolaylık versin

Ahsenbb

Kediden kediye bulaşır.Barınaktaki veterineri tanımıyorum ama ne kadar ilgilidir tartışılır.

Ahsenbb

Kediden insana bulaşabilecek bir hastalık yok.İçiniz rahat olsun.

Ahsenbb

O tuvaleti gelince kendi gider.Kedilerin dışkıları önemlidir dışkıları hastalığı belli eder.İshal,kan,kabızlık görüldüğünden endişe duyulmalı.
2 aylık olduğu için artık kuru mamayı içine su koymadan da yiyebilir kaliteli bir mama tercih ederseniz cok iyi olur.Yanında mutlaka su bulunmalı.Ev yoğurdunu hergün 1 kaşık şeklinde bir kere verebilirsiniz.Ama bence vitamin ve bağışıklık güçlendirici kullanması gerekiyor.Bu yüzden veterinize danışmanızı öneriyorum

Betulkmm

Çok teşekkür ediyorum ilk defa yavru kedim oldu gerçekten çok yararlı oldu sagolun

Betulkmm

Teşekkür ederim. Barınaktaki veteriner birşey söylemedi ama bu konuda..ondan aklıma gelmedi. Enfeksiyon buluşma riski derken kediden insana mi?

Betulkmm

Tek başına durabilir mi yem ve mama versem?

Ahsenbb

Neden tek dursun?Asıl size ihtiyacı var

Betulkmm

Mama hakkında ne düşünüyorsunuz? Kuru mama veriyorum yoğurt yada ılık su ile. Günde kaç kere tuvalet yapar endiselenmem gerekir mi