Ciddi Bir Şey Mi?

HuriyeAysu

Arkadaşlar kedimin kulak kenarında göz üstünde küçük yaralar oluştu ordaki tüyleride dökülmüş pek takip edemiyorum çalıştığım için ama ben yanında olduğumda hiç dokunduğunu kaşıdığını vs görmedim

7 CEVAP

HuriyeAysu

mantarı yokmuş çok şükür tırnaklarıyla yırtmış ama iyiki götürmüşüm ateşi çok yükselmiş enfeksiyon kapmış yavrum :(

Sselin1

O bölge genelde tüysüz oluyor özellikle sarmanlarda . tüy dökülmesi yok sanrim orda mantarda bölgesel tüy dökulmesi olur diye bilyorum. yedigi bir seyler de dokunmuş olabilir alerjiler sonradan olusabiliyor arkadaslarin dedigi gibi veterinere gösterin mantar ise hemen tedavi edilmesi lazim.

Selenyildrm

%80 mantar siz çok elle temas etmeyin bana bulaştı size de bulaşmasın en yakın sürede vete götürün tedavisini olsun yayılırsa kurtarması daha zor ve daha maliyetli oluyor bu hastalığın

HuriyeAysu

teşekkür ederim :(

bappatan

Evet mantar eldiven kullanmalısınız insana çabuk bulaşıyor. Geçmiş olsun.

minnoskoss_123

Mantara benziyor. Dokunmayın o bölgeye. Size de geçebilir. Veterinere götürün.

minnoskoss_123

Geçmiş olsun:(