Köpeklerde Sosyalleşme

tgcvk135

1 yaşında kızım var orta boy çok sıcakkanlı daha iyi sosyalleşmesi için oyun arkadaşı arıyorum dogru bir karar mı?Başka bir köpek veya insan görünce aşırı heyecanlaniyo karşıda ki köpek arkadaşı da coşturuyor. :DBu durumu başka nasıl en aza indirgerim önerisi olan var mı ?

2 CEVAP

cdogali

Köpeklerin köpeklerle sosyalleşmesi gereklidir. Elbette doğru bir karar. İki köpeği tanıştırırken hemen tasmasını açmayın biraz kontrollü olarak koklaşmalarına izin verin. Yeni sosyalleşmeye başlıyorsa, öteki köpeğin sahibinden izin isteyip ikisine de aynı anda ödül maması verebilirsiniz, beraber bir şey yesinler. Bir de sosyalleşirken yapmaması gereken bir şeye yeltenirse sakinleştirmek için sevmeyin, davranışından ötürü ödüllendirildiğini düşünür.

tgcvk135

Çok teşekkür ederim söylediklerinizi uygulayacağım :))