Erkek Kedimi Kısırlaştırmalı Mıyım?

Fatiko

Kedim corona taşıyıcı. Kızgınlığı hat safhada. Bugün Dr la görüştüm Ameliyat Fipe çevirir mi stres olur mu diye. Fip in nerede nasıl çıkacağı belli olmaz. Ameliyat belki çok başarılı geçer zaten basit bir ameliyat erkek kedi için. Ama yakalıktan stres olur Allah korusun o stres bile Fipe çevirebilir dedi. İki arada kaldık. İki türlüde risk. Bir yandan evde sürekli bağıran acı çeken bir kedi stres. Bir yandan riskli bir ameliyat sonrası gelilebileecek bir durum. Ve çalışıyoruz eşimle kedi evde 8 ve 17.30 arası hep tek kalacak tecrübesi olan var mı?

11 CEVAP

bidiboom

Estetik dikis atarsa yakalik takmama ihtimali var, dikislerini yalamasi ya da kesinin iki ucundaki iplikleri cekistirmesini bizim vet sorun olarak gormedi, cekistirmeden dolayi olusan yuzeysel minik kanamalar icin batikon surun dedi, ama whatsapp uzerinden dikislerin resmini cekip gonderiyordum ve birebir takip ediyordu, operasyonu yaptiracaksaniz cuma gunu yapilirsa aksamina alip butun haftasonu gozunuzun onunde tutabilirsiniz (bu arada veterinerinize de gece-gunduz ulasabilmelisiniz, bu cok faydali oluyor).. ama sunu da soylemeliyim, her operasyon vucut icin bir strestir, atlatana kadar anestetik, vucudun bir kismini kesip dikme gibi vucuda yapilan bir tur saldiri ve hasari onarmak, kimyasini dengelemek icin ugrasir, o sirada sorun ortaya cikar mi bilemiyorum..

Sselin1

Biz hiç engel olmadık sadece ilk gün dikkat edin evde oldugunuz bir güne denk getirin sonra kendi haline birakin cok cabuk iyleşiyorlar zaten.

Fatiko

Bilemiyorum

Sselin1

Yalaması da pek sorun yaratmiyor bizimkilerde kucuk bir dikiş vardi yalamasinin bir sorun olmayacagini söyledi veteriner biz hiç

Bizimkilere de dikiş atılmadı, tamamen ayıldıktan sonra bir iki kez yaladılar yaralarını sonra unuttular bile.

bidiboom

Zor:(

Sselin1

Kediniz erkek degil mi ? Yakaliga hic gerek yok ki iki kedime de takmadik hic bir sorun yasamadik yalamasinda da bir sakinca yok dikişleri dişi kediler gibi degil. Hatta bazi veterinerler dikiş bile atmiyor erkek kedilere. Eger narkoz sorun olmayacaksa kısırlastirmaniz en mantiklisi kizginlikta asiri stres oluyorlar kediler çünkü bu hastaligni etkileyebilir.

Bende erkek kedimi kısırlaştirdim dikiş atılmadı sizde o şekilde yaptirabilirsiniz yakalığa zaten gerek yok o bolgeyi yalamamasina dikkat ederseniz bir sey olmaz

bidiboom

Aa evet sizinki erkek, benin daha yeni kizim kisirlastirildi aklim ona gitti erkekte daha kolay tabii ya..

Fatiko

Ama işe gidiyoruz nasıl engel olacağım yalamasına

Brewsly

Bizimkine de yakalık vermedi sabah ameliyat olmuştu ilk 4-5 saat yanında olun yeter kafası ayılana kadar. Akşam eski haline dönüyor