Kedi İçin Evde Mama Tarifi

Bu sitede en çok duyduğum şeylerden biri evde yaş mama yapın daha iyi felan bilenler bir kaç tarif yazabilirmi

3 CEVAP

bidiboom

Ben agirligi kuru mamaya veriyorum cunku kaliteli ve dengeli besin kaynagi o.. ancak her gun ~4-5 tatli kasigi kadar da evde yaptigim yas mamayi veriyorum, hem sulu gida almis oluyor hem de odul gibi algiliyorlar.. tavuk veya uygun fiyatli bir balik+kabak+havuc dograyip hasliyorum, rondodan gecirip 30cc.lik minik siselere doldurup derin dondurucuya atiyorum, bir gun once aksamdan asagi alip ertesi gun cozulmus mamayi cok cok hafif isitip kaselerine koyuyorum yalamadan yutuyorlar:) yalniz tavuk-balik agirlikli ve sebzesini daha az koyuyorum, bir de karbonhidrat kaynagi patates pirinc vs hicbir sey koymuyorum onlar zaten kuru mamada oluyor, bir de kivamli bir corba gibi biraz sulu yapiyorum, yemiyorlar yaliyorlar yani..

Teşekkür ederiiömmmm ❤️

toffy_the_cat

Kuru mama dengeli bir besin kaynağı değil pet fooledı izleyin Evde en ucuza yapılacak yaş mama ciğer+kabak+yumurta sarısı falan.Mama tariflerinde mamanın 4/3 et 4/1 tahıl yani kabak,balkabağı ,havuç,yumurta olabilir