Köpek Cinsi Ne Alabilirim

Jehat211

12 yaşındayım köpek alıcaz Avusturya çoban köpeği bana uygunmu

2 CEVAP

Tarcinn

Merhaba, herşey yaş demek değildir. Doğru hayvan/cins seçimi sizin yaşantınıza bağlıdır. Herşeyden önemlisi sorumluluk alabilecek misin ? Hayvan bakmak kolay değildir çünkü, hem maddi hem manevi açıdan. Köpeğin hasta olduğunda ona bakabilecek misin, herhangi bir sakatlık durumunda (Allah Korusun) dostluğunuz devam edecek mi ? Yoksa artık onu istemeyecek misin ? Eğer kararın kesin ise, onun için planladığın yer (zaman geçirmesi, uyuması için vs), ona ayırabileceğin vakit nelerdir. Büyük cins ve Küçük cins köpeklerin ihtiyaçları farklıdır. Köpeği güzelliği için almamalıyız, özellikleri (enerjisi, oyunculuğu, çocuklu aile ile geçimi gibi) bize uyuyorsa almalıyız. Bu da iyi bir araştırma gerekiyor.

Peti2341

Tarcinn a katiliyorum