Yeni Kedi Almalı Mıyım?

ddevrim

erkek 4 aylık ankara kedim var ve sağır 1 ay sonra okula başlayacağım gün boyu evde tek durup sıkılsın istemiyorum sizce arkadaş almalı mıyım??
sahiplendiğim yer çok kötü bakmış gün boyu evde yoklarmış kedi resmen tek başına yetişmiş oyun oynamayı bile bilmiyor çok saldırgan muhtemelen sağır olduğunu bile bilmiyorlardı çok üzülüyorum

12 CEVAP

Kısırlaştırıp alabilirsiniz ama bence karşı cins alın ve diğerine göre biraz daha büyük olsun 2 karşı cins daha kolay anlaşıyorlarmış ve 1inin biraz daha büyük olması gerekiyormuş size zorluk olmıyavaksa alman en doğrusu

minnoskoss_123

Zorluk çıkmazsa bence sahiplenin.

Anonymus552223

Kisirlastirilmis bir kedi sahiplenin veya ayni cins olsun. Iki farkli cins bir arada olunca cabuk ergenlige giriyolar, erken hamile kalabilir dişi olan siz farketmeden.

toffy_the_cat

Bakabilevekseniz alın tabi

Kısaca hesaplarsak mama olarak nd düşük tahıllı aldınız diyelim aylık 4 kg mama yeseler 120 lira mama tutar. (Kısırlaştırdıktan sonra mamayı ölçülü vermeye başlarsınız o zaman ayda 3 kg mama gider) Kum olarak reflex alsanız o da aylık 80-90 civarı tutar. Veteriner masraflarını hesaba katmazsak iki kedinin aylık masrafı 200 lira civarıdır. Veteriner masrafları yavruyken zorlar büyüyünce yılda bir kere karma aşı (70 lira) yılda üç kere iç-dış parazit (40 lira) bunlar çok zorlamaz. Unutmayın iki kedi daima birden iyidir.

Önce maliyetini ve sizi zorlayıp zorlamayacağını düşünün bence sonra olursa 2. ci bir cana kucak açın. ancak 2. kediyi ilki ile tanıştırma öncesi konu ile ilgili yazıları okuyun isterseniz beklediğiniz gibi tepkiler vermeyebilirler.

minnoskoss_123

Kesinlikle kısırlaştırma konusuna katılıyorum. Kısırlaştırın mutlaka kedinizi.

ddevrim

2sinin gideri ne kadar olur ki ayda

Anonymus552223

Insanlarin bir anlik hevesle alip sonra vermeye calistigi yetiskin kedilerden alin, yavru kediye gore masrafi daha az olur. Bi de iki yavru bakmak daha zor, çok hareketliler cunku

BalliBadem

Masraf size bağlı

kira02

Maddi anlamda zorlanmazsanız sahiplenin derim ve iki dişi ya da iki erkek olsun farklı olursa siz fark etmeden çiftleşirler

kira02

https://www.********.com/nd/dusuk-tahilli-balikli-portakalli-yetiskin-kedi-mamasi-10-kg-p-2269912?boutiqueId=316784&merchantId=107493 böyle bir mama alabilirsiniz.
Ayrıca tavuk haşlarsınız yumurta verirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=cPwoYyous3w&t=1s
youtube.com/watch?v=HQG4vPELzMs buna bakarak evde mama yapıp verebilirsiniz.

https://www.********.com/pisipisi/pisi-pisi-bentonit-ince-taneli-sabun-kokulu-10-kg-x-2-adet-p-4561951?boutiqueId=326048&merchantId=106924 böyle de bir indirim var bugün baktım
Ben bu kumu kullanıyorum gayet güzel ekonomik çişi dağılmıyor çok pahalı bir kum almanıza gerek yok bu zaten çok tozlu da değil.Kedinizin kumunu günlük temizlerseniz kumu sürekli değiştirmenize gerek kalmaz.Ben çok çabuk değiştirmiyorum kumu bir sıkıntı da yaşamadım.20kglık kumu 4 ay kullandım bir kedime.

30 liraya da tuvalet kabı bulursunuz.

Oyuncak ise pinpon topuyla da oynuyor 2 liraya aldığınız topla da youtubeda kedilere oyuncak yapımına bakıp oyuncak yapabilirsiniz

Yine youtubedan bakarak ev,yatak yapabilirsiniz.Bir kazak ve biraz elyaf yeter :)

Şöyle bir hesap yapsak
20kglık kum alsanız iki kedinize 2 ay yetse
(20 kglık kum 50 lira)

10kglık 2 tane kuru mama alsanız ek besinlerle 5-6 ay yetse
(2 tane 10kglık kuru mama toplam 600 lira)

İnternette toplu yaş mama satın alsanız her bir kedi 2 haftada bir konserve bitirse bazı haftalar vermeseniz 2 kedinize 6-8 hafta yetse
(6'lık konserve mama yaklaşık 40-50 lira)

kuma yaklaşık 25 lira mamaya 100 yaş mamaya 20 lira tavuk yumurta falana da 20-30 lira tutsa iki kediniz aylık masrafı 150-200 civarında bir şey olacaktır.(aşılar dışında)
Belki unuttuğum ya da size göre fazla söylediğim şeyler varsa bu masraflar değişebilir ama bu civarlarda olur.2 kediye aylık toplam 150-200 lira para ayırabilirseniz kesin sahiplenin derim tek başınıza yaşıyorsanız her gün sıkılır 2 kedi olursa zamanla birbirlerine alışırlar sıkılmazlar unutmayın siz onlara biraz para arıyorsunuz onlar size sevgilerini veriyorlar :)
Detayına kadar düşünün derim sokağa bırakılma veya başkasına verilme ihtimali olmasın :(