Kedim Beni Sevmiyor Mu

vildan27

bir yıl önce sokaktan sahiplendik kızımı,kısırlaştırdık ,aşılarını düzenli yaptırıyoruz ,eşim de ben de çok seviyoruz ama hala bize yüz vermiyor,sokakta başını okşadığımız kediler bizim kızdan çok sevgi gösterisinde bulunuyorlar bize desem yalan olmaz,sadece uyurken sevebiliyoruz,kucağımıza kendi gelmediği gibi biz aldığımızda da durmuyor,hani öyle ısırma tırmalama huyu yok ama ,oturuyor mesela kanepede yanına gidip öpüyorum seviyorum yönünü diğer tarafa çeviriyor,yanımızda yatmasından vazgeçtim kırk yılda bir ayak ucumuzda yatarsa çok mutlu oluyoruz eşimle.bu durum hep böyle mi devam eder,düzelirse daha ne zaman düzelir

8 CEVAP

lwb

Çok hoş bir soru☺️
Kedilerin genel tavrı bu maalesef, ev kedileri dışarıdakilere nazaran daha şımarık oluyor, ya da bizim tarafımızdan şımartılmış

kedilerin karakterleri sahiplerine benzermiş bir süre sonra gerçi 1 seneden beri sizinle ama huyu öyledir bence. benim oğlum da çok cool davranır . hayatta kendi isteyerek kucağımıza gelmez sevdirmez yakalayıp severiz ona da hemen miyavlar. ama mesela işten eve gittiğimizde yada sabah kalkınca ayaklarımıza yapışır sürünür sevdirir kendini. biraz sonra gider araki bulasın :)

ballokumu

Kedim geldiğinde 3 aylıktı ve kucağımda oturmuyodu. 2 ay sonra kucağımdan inmemeue başladı. Bence karakteri budur artık 1 senede oturmuştur

kira02

Kedinize iyi bakıyorsanız sizi neden sevmesin kediniz karakteri öyledir.Üzülmeye gerek yok ödül mamasıyla yaş mamayla alışır :)

Her kedi aynı değildir bütün kedilerin farklı farklı karakterleri vardır benim de kedim çok sakin ben onu severken o da arkasını dönüyor sizden utanıyor olabilir sevdiği ödül mamalarını alarak kendinizi sevdirebilirsiniz kedinize

vildan27

farklı karakterleri olduğunu biliyorum,ödül mamasına bayılıyor zaten,sabırla bana daha çok ilgi göstereceği günleri bekliyorum

Nurackgoz

Her kedinin karakteri farklı siz sevin mamasını verin yavaş yavaş alışacaktır

GammaLamina

Kesinlikle sizi sevmiyor değil. Sadece temas ile sevgi göstermek gibi bir karakteri olmayabilir. Siz ne yaparsanız yapın karakteri değişmeyecektir. Onun yerine başka hareketleri gözlemleyin. Mesela temas sevmeyen kediler genellikle sahiplerinin oturduğu koltukta oturarak, uyumaya giderken sahibinin göreceği bir yerde yatarak, arada birden odaya dalıp sahibini kontrol ederek sevgisini gösterirler. Elbette daha farklı birçok şey yapabilir.