Tasma Ve Kedi

Bari

Anket

Dışarı çıkabilir
(4 oy)
Dışarı çıkmamalı
(3 oy)
Toplam (7 oy)

Tasmalı bir şekilde dışarda kedi gezdirmek ne kadar mantıklı sizce?
Sizler yapıyormusunuz
Yapmalıysak tavsiyeleriniz neler?
Birde ben genelde kedilerimin dışarı çıkmasına izin verirdim tuvalet ihtiyacı falan dışarda olurdu önceden baktığım kedime bu şekilde bakmıştım canı istediğinde evde istemediğinde dışarda geziyordu

Şimdi yeni bir yavruya yuvamı açtım hiç dışarı çıkarmıyorum camdan dışarıya ne kadar bakarsa okadar açık havayla yakınlığı var bu doğrumu
Dışarı çıkamıyor çıkmak istiyormu bilmiuorum hiç çıkarmadığım için çıkmaya yeltenmedi ben dikkat ediyorum zaten çıkmaması için
Ama güneş görmüyor açık havada gezmiyor bu onun için yararlımı zararlımı
Tasmayla dışarı çıkartıyım benim gözetimim altında gezsin diyorum her an çıkartamam bikere çıksa alışıcak çıkmak isticek belki uygun olup çıkartamıcam problem olucak dışarı kendi başına salmaya korkuyorum

Çünkü büyük problemler oluyo yabancı kedi saldırmaları ve kene gibi daha önce diğer kedimde yaşadım bunları neyin nasıl mantıklı olduğuna karar veremiyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Saçma sapan yorumlara açık değilim bilmiyorsam soruyorum öğreneceğim.

1 CEVAP

hcerenk

Merhaba,
kedilerimi vücut tasması ile gezdirmek ve haftasonu kahvaltılarına çimlerin üzerine benimle birlikte götürmek istiyordum. Veterinerim özellikle FIB sorunu sebebi ile bunu yapmamamı, bu hastalığın çok yaygın olduğunu ve üzücü sonuçlarının olduğunu söyledi. Zaten kediler artık bizimle evcilleştiklerini ve evdeki hayatlarını çok çabuk benimsediklerini belirtti. Dolayısı ile hayatının bir parçası olarak dışarı özlemi duymayacağını iddia etti.
Aslında çok katılmıyorum. Elbette o patiler de toprağa değmek istiyordur. Ama onları kaybetmeyi göze alamadığım için gezdirme gibi işlere girişmedim. Sİneklik yaptırdım ve evdeki tüm kapı pencere 24 saat açık. Temiz havanın, güneşin, uçan kuşların ve etraftaki seslerin tadını onlara sağlayabildiğim kadarı ile çıkarıyorlar.