N&D Mamadan Başka Mamaya Geçiş :(

kira02

N&d mama kullanıyorum yavru kedime.Biraz pahalı olduğu için başka mamaya geçmek istiyorum.Kedim pek hareketli değil.Hangi mamayı önerirsiniz.Matisse, Brit Care, Hills nasıl?

27 CEVAP

kira02

Açık mamaya pek güvenemiyorum tarihi belli olmadığı için biraz araştırdım petlebiden başka tarih yazan site göremedim.10 kg mama aldığımda son kullanma tarihinin 1-2 ay sonra olmasından korkuyorum yoksa daha ucuz satan yerler var ********da da tarih görünmüyor siz aldığınızda ne kadar vardı son kullanma tarihine?

kira02

n&d mamanın 1.5 kgmını 110 liraya aldım.10kg 400 lira denemek için küçük almıştım

kira02

petlebide tavuklu narlıdan başka yavru n&d maması yok başka hangi siteden alabilirim düşük tahıllıyı çünkü şu ana kullandığım mama tahılsız(tarih yazan bildiğiniz güvenilir site varsa paylaşır mısınız?)n&d mamadan memnundum.Kedimi sahiplenmeden önce 7. kattan düşmüştü hemen toparlansın diye en iyi mamayı almaya çalıştım.Bana geldiğinde 5 aylık falandı ve 1kg geliyordu ancak şimdi kg oldu :)En iyi mama n&d değildir belki ama güzel bir mama bence

kira02

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim yardım etmeye çalışan iyi insanlarsınız :)

nd nin 1.5 kg lık olanını ********dan 85 tl ye aldım en son. Buradan da bakabilirsiniz.

kira02

sselin kedim sekizinci ayına girecek.Benim bildiğim yetişkin mamaları daha az besleyici bunun dışında başka bir farkı yoksa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum çünkü zaten çok az kuru mama yiyiyor o yüzden mama dışında tavuk, yumurta, balık, peynir falan veriyorum.n&d'de yetişkin mamasıyla yavru maması arasında pek fazla fark olmadığını nerden biliyorsunuz yani içeriğini mi arştırdınız yoksa bir yerden mi okudunuz, bilgilendirirseniz mutlu olurum :)
Eğer yetişkinle yavru arasında kesin bir fark yoksa (kedizeytinvepeynir)in dediği gibi 300 liraya ********da balıklı portakallı düşük tahıllı yetişkin mamasını alırım.10kg'a göre uygun fiyatı ayrıca yorumlarda son kullanma tarihine 1 yıl var diyorlar umarım öyledir.

kira02

kedizeytinvepeynir kısır kedi mamasıyla normal yetişkin kedi maması arasındaki fark ne?Ben kedimi daha kısırlaştırmadım.

kira02

toffy çok teşekkür ederim.

kira02

Önceden kuzulu pro choice almıştım sevmedi tavuklu narlı n&d aldım öncekine göre sevdi ama yine de az yiyiyor ton balıklı yaş mama falan alınca bayılıyor bence balıklıyı sever.Balıklı portakallı 10kg almayı düşünüyorum çünkü hangi mamayı alırsam alayım yine de çok yemiyor yaş mamayı haşlanmış tavuğu daha çok seviyor.İçeriklerine baktım yetişkin balıklı portaklallıyla yavru tavuklu ve narlının içeriği neredeyse aynı sadece protein yüzdesi ve tahıl oranı farklı ama bence ek besinlerle protein oranı gayet dengelenebilir.Boyutu açısından da sıkıntı olmaz 8 aylık zaten.

Sselin1

Tabiki tahılsız mama ile tahilli mamanin icerigi kesinlikle ayni degil. Tahilsiz mamanin kitteni ile yetiskin mamasi tamamiyle ayni. Tahilli mama icinde öyle. Dediginiz gibi Ton baligini seviyorsa balikli kuru mamayi da sever ozamn cunku n&d balikli bildigimiz balik kokuyor :) *********** 290 lira n&d balikli genel olarak 15 kiloluklar 290-310 lira arasi oluyor. 5 kg 175-190 arasi bu fiyatlarda bulunca kacirmamak lazim

Ecerana

Açık mamaya Bn de güvenmiyordum. Ama bu aldığım yerden çok memnunum çünkü bu insanlar toptan 10 kiloluk paketler halinde alıp kilitli poşetlere birer kilo şeklinde bölüyorlar ve üzerine de 10 kiloluk mama paketinin üstünde hangi tarih yazıyorsa o tarihe etiket bastirip pakete yapıştırıyorlar. Bn kartım olmadığı için satıcıya *** den mesaj attım onlar da çok yardımcı oldu ve bana *** fiyatından kapıda ödemeli İzmir den konya ta gönderiyorlar her ay alıyorum düzenli olarak. Kendi yaşadığım yer de petshop lar direk plastik kovalardan tartıp iki de bir kapağını açtığı için ordan getirtiyorum

kira02

Teşekkür ederim:)