N&D Mamadan Başka Mamaya Geçiş :(

kira02

N&d mama kullanıyorum yavru kedime.Biraz pahalı olduğu için başka mamaya geçmek istiyorum.Kedim pek hareketli değil.Hangi mamayı önerirsiniz.Matisse, Brit Care, Hills nasıl?

27 CEVAP

Ahsenbb

Açık mama tavsiye etmiyorum.Ne zaman açıldığı belli değil son kullanma tarihi belli değil.Hiç gerek yok.Arkadaşın dediği gibi yavru kedi maması yerine düşük tahıllı yetişkin kedi mamasına geçiş yapabilirsiniz.Protein oranı biraz daha az.Protein oranı yavru kediler için olan da bence çok fazla.Düşük tahıllıninki ideal.
Eğer üçünden birini seçmemi isterseniz.Brit care crazy

Fatiko

Nd mama üzerine mama tanımıyorum imkanınızı zorlayabilirseniz şaşmayın derim

Dedikleri gibi ND düşük tahıllı alın. Ben daha birkaç gün önce ********dan 290 liraya aldım 10 kilogramını. Kilosu 29-30 liraya alınabilecek en iyi mama.

toffy_the_cat

ND=30-35 TL
BritCare=30-35 TL
Matisse=25 TL
Sanabelle=30 TL
FitMin=30 TL
Golosi=15-20 TL
Brit=20 TL
Aro=7.5 TL
ProNova=15-16 TL
Profine=25-30 TL
Bravery=50-60 TL
İnstinct=50-60 TL
Bozita=28-30 TL

toffy_the_cat

Sanabelle,ProfineFitmin daha uygun fiystlılardan

Sselin1

N&d nin yetişkin mamasi ile yavru kedi mamasi arasinda icerik olarak hicbir fark yok kitten mamalarin sadece mama boyutu daha küçük oluyor. Ama gerekli degil kediniz zaten 4 ayliklmis. Yani uygun fiyatli olani alin kitten yetiskin fark etmez. Ben genelde 5 kg aliyorum 180 liraya. Hem cok fazla olmuyor hem de hesapli. Ama suan sitelerde indirmli hic kalmamis 5 kiloluk yetiskin mamasi. Kuzulu var onuda kediniz sevmez belki. 10 kiloluk alacaksaniz kitten *******de 364 lira. 1 bucuk kiloluk almak isterseniz dusuk tahilli mamayi da 75 liraya bulabilirsiniz.

*******’de 298 liraydı nd düşük tahıllı kısır kedi maması en son. Kısır maması istemiyorum diyorsanız 300 liraya ********da balıklı portakallı düşük tahıllı yetişkin maması var. Petlebi’den almayın burda fiyatlar çok yüksek.

toffy_the_cat

Kısır mamalar kısır kediler kilo almaya meyilli olduğu için yağ oranı ve analiz değerleri daha az oluyor genellikle

Sselin1

Markadan markaya mamaların içerikleri degişiyor bazi markalarda yavru kedi mamalari daha besleyici oluyor. Acana, naturea, n&d gibi mamalarda boyle bir durum yok ama, mamalar tüm yaşam evreleri icin üretilmiş. Içeriklerine baktim yine emin olmak isterseniz farminanin sitesine bakabilirsiniz tüm mamalarin icerigi yaziyor. Balikliya benim kedilerim bayılıyor ama sizin kediniz baligi seviyorsa alin 10 kg mama çünkü ye ye bitmez :) benim kedilerim de tavuklu mamayi yemez mesela bu anlamda 10 kg sizin icin riskli. Eger kuzulu veya balikli gibi kedinizin daha once yemedigi bir mama alacaksaniz önce 1 bucuk kilo alip deneyin isterseniz 70 liraydi sanirm.

kira02

Çok teşekkür ederim ********dan balıklı portakallı 10 kg yetişkin maması almayı düşünüyorum :)

hcerenk

Merhaba şu an ******* ve *********'da ND mamalarda yüzde 10 indirim var. *******ta ilk alışverişe özel yüzde 5 indirim de var. yüzde 10 indirim ile 377 üzerine gelecek ek yüzde 5 ile de 358 tlye geliyor.
Kilosu 36 tl etmiş oluyor. Ekonomik durumunuzu bilmiyorum, indirimi haber vermek istedim.
N&D oldukça iyi bir mama umarım devam edersiniz :)

Sselin1

N&d mamayi 5 kilo alinca aslinda fiyati hills veya brit care ile hemen hemen ayni oluyor kilosu 36 lira oluyor ortalama siz ne ne kadara aliyorsunuz

Ecerana

Açık N&D alırsanız belki sizi o kadar zorlamaz Bn D&D petshop dan açık mama alıyorum 6-7 aydır çok da memnunum *** üzerinden satış yapıyorlar ama isterseniz WhatsApp dan da görüşüp kapıda ödeme ile alabilirsiniz Bn artık mama dan başka ihtiyacım olan şeyleri de ordan alıyorum tavsiye ederim

bidiboom

Hill's ABDde D vit. zehirlenmesine yol actigi icin denetim kurumu FDA tarafindan piyasadan toplatildi, Acana ve Orijen de kalp hastaligi dolayisiyla toplatildi, bilginiz olsun.. ölüm vak'alari olmus..

kira02

kedim şuan 8 aylık.N&d mamanın 10kgmı 400 tl iken matissenin 10kgmı 300 tl o yüzden biraz teredütte kaldım çünkü ben öğrenciyim çalışmıyorum ailemi de pek zorlamak istemiyorum.10 kg mama alsam baya yeter ama şuan o kadar para verebilir miyim bilemiyorum bir de şimdi 10 kglık yavru kedi maması alsam kedim yetişkin olduğu zaman o mama bitmemiş olacak yetişkin olduktan sonra yaklaşık 4 ay boyunca yavru kedi maması versem bir şey olmaz değil mi çünkü mama boşa gitmesin istiyorum 1.5 kg da çok pahalı oluyor.