N&D Kitten Mama Orjinallik Şüphesi

hcerenk

Anket

Bizdeki mamalar, küçük, üçgen olduğu çok belli koyu kahverengi taneler.
(33 oy)
Bizdeki mamalar, küçük, yani üçgenimsi ve kısmen açık kahverengi taneler.
(7 oy)
Toplam (40 oy)

Merhaba,
*** üzerinden alomamaistanbul isimli satıcıdan N&D Kitten 10 kg mama siparişi verdim. Bir önceki 10 kg mama siparişim de *******'tan olmuştu. ******* insanın içine daha çok siniyor haliyle.
Neyse yeni gelen mamaı bir açtım eskisi ile arasında renk farkı var. Eski mamalar üçgen olduğu baya belli olan koyu kahverengi taneler iken yeni gelen daha açık renkli (sanki kötü bir kaka rengi gibi değişik bir kahverengi), üçgenleri tam üçgen gibi değil arada yuvarlak olanlar falan var, kokusu da sanki balık gibi kokan bir mama çıktı. Ben bunu ne yazık ki 10 kglık mama kabına boşalttıktan sonra fark ettim.

Ayrıca paket üzerinde dry cat food yazıyor ama sonradan çeşitli yerlerine kitten diye etiket yapıştırılmış. (fakat bu durumu farklı yerlerde de gördüm sonradan kitten etiketi koyulmuş gibi pek çok mama gördüm petshoplarda falan, o yüzden emin olamadım kötü bir şey mi değil mi.) Hemen paket fotoğraflarını çekip farmina türkiyeye mail attım. Geri dönüş bekliyorum.
Eşim içine sinmyor ise yeni mama alalım bunu almak isteyen birisine düşük ücretle veririz diyor. Sorun yeni mama almak değil, onlara her şeyin en iyisini elbette sağlarız ama dolandırılmak gerçekten çok kötü.
Acaba mamalarda dönem dönem üretim bandından kaynakı renk ve koku farkı olabilir mi?
Sizlerdeki N&D kitten mama rengi nasıl?
Mamayı açık olarak almadım zipli 10 kg paket geldi. Yanında bir de Matisse yaş mama hediye etmişler...
Hiç anlamadım yorumlarınızı alabilr miyim?

14 CEVAP

Ahsenbb

Bende onlardan almıştım ürün herhangi bir sorun yaşamadım sadece biraz nemli gibi gelmişti o kadar içiniz rahat olsun

hcerenk

Farmina ile görüştüm. Alomamaistanbul ile çalıştıklarını söylediler.
Fabrikasyon kaynaklı yüzde 5 oranında renki koku ve boyut farkı olabiliyormuş.
Çeşitli fotoğraflar istediler, tane fotoğrafı ile birlikte incelemeye alınacakmış.

Henüz kapalı mamalarda N&D taklit ürüne rastlanmamış.
Açık mama almanızı ise asla tavsiye etmiyoruz dediler.
Gelişmelerden haberdar edeceğim.

ilginç gerçekten bende ki 1.5 kg lik nd kitten koyu renkli üçgenimsi taneler . açık mama satıyordu bir petshop nd nin vardı pakete baktım taneler daha büyük ve daha şekilsizdi . sordum 10 kg lik paketten boşalttık dediler ama almadım güvenemem .

hcerenk

Ben önceki aylarda ***********'dan 1.5 kg ve *******tan 10 kg satın aldım. İkisi de birbirinin aynısıydı.
Bunu ise ***'den alomamaistanbul isimli satıcıdan yine zipli 10 kg paket olarak aldım ama arada gözle görülür fark var. Bakalım, inceleme sonucu bekleyeceğiz.

sonucu bizimle de paylaşırsanız seviniriz.

hcerenk

Bakın aradaki farkın fotoğrafını çektim. Bakabilirsiniz.
Üstteki taneler yeni aldığım Alomamaistanbul
Alttaki taneler eski aldığım *******

N&D Kitten Mama Farkı

kira02

ben petlebiden aldım(tavuk narlı yavru mama) daha çok alttaki gibi görünyor koyu renkli üçgenimsi

toffy_the_cat

Alttaki in fsha orijinal olduğu tipimdende belli oluyor bence.Diğerş suya batırılmış da ıslanıp tekrar kurumuş gibi

evet benimkilerde alttakilerden bende ********dan almıştm .
ama sanki pet shopun bana 10 kg lık paketten açtık diye açık sattığı mamaya benziyor. en iyi cevabı nd 10 kg kitten mama kullananlar verebilir.

Acaba nd kitten yerine nd yetişkin mi gönderdiler diyecektim ama yetişkin olanının da taneleri böyle değil, çok daha koyu renkli.

Cyborg

Ben de o firmadan alıyorum mamalarımı ama böyle bir soruna rastlamamıştım. Denildiği gibi ıslanıp da kurumuş gibi gerçekten. Bence o pakette sorun var. Nemlenmiş falan mı acaba? Firmayla iletişime geçin bence bakalım ne diyecekler, bozulma varsa iade kabul etmeleri lazım.

hcerenk

Merhaba,
Farmina'dan cevap geldi.
Mama sahte değilmiş. Yurt dışı ekibi ile de görüşmüşler. Fabrikasyon sonucu renk ve büyüklük farkı oluşmuş. Bu kadar büyük farkta ürün çıkarmaları da garip ama :) Mamayı kullanmanızda bir sakınca yok diyorlar. İlgilenen herkese teşekkür ederim.

tgc77116

Sahte olmadığına sevindim ama benimde böyle eskisi siyah ve küçük yeni paketim kahverengi ve daha büyük yerken kırmasından anladım bende kırmadan yiyordu benimki kittenı

Mustafanacar

Fiyatı Çok Ucuzsa Dolandırılmış Olabilirsiniz. Nd nin bir sürü çakması var internette