Uyurken Beni Isırıyor

cigdemcnkc

Kedim ben uyurken elimi ayağımı ısırıyor çok uyandırıyor sizinkide mi böyle?

13 CEVAP

Evet durup dururken atlayıp ısırıyor :) ama ısırdığı an yüzüne hızla üflerseniz ya da sprey şişesi ile su sıkarsanız bir süre sonra ısırmayacaktır. Her kedide işe yarar mı bilmiyorum ama sabırlı olun deneyin derim

cigdemcnkc

Çaklıtın mama kabında sürekli mama oluyor acaba uyurken mama koymasam mı dediğiniz gibi yemek yedikten sonra kazanılan o enerjiyi sabaha kadar atmak istiyorda olabilir. Bağırmaz olur muyum hayır şşş diyorum bazen kımıldatmamaya çalışıyorum elimi ama bazen canımı yakıyor daha çok ısırıyor

hcerenk

Küçükken öylelerdi ( 2-3 ay ).
Şimdi 23 gibi bir yatıyoruz sabah 6 bazen 7ye kadar sorunsuz bir uyku :)
Ama her uyandırdıklarında kızdım ve bazen kapı dışarı ettim. Şimdi ışıklar kapanınca uyku hazırlığı yapıyorlar :)

Aed

Kedilerde evde uzun süre kalsada avcılık içgüdülerini asla yitirmiyolar ısırdığı zaman tepki vermeyin kendisi bırakır zaten hemen, oyuncak alın bence korkutarak o özelliğini kaybettiremezsiniz en olmadı alın karşınıza konuşun boşuna dememişler tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır :)

introvert

Bizimki de küçüklüğünden beri ısırıyor. Şimdi 9 aylık, eskisine kıyasla biraz azaldı ama özellikle sabahları kafasına göre ısırıp uyandırmalar devam ediyor maalesef. Spreyle su sıkıyorum ben de çok rahatsız ettiğinde, yine de kaçıp geri geliyor ısırmaya bazen. ya da odadan çıkarıyorum ama hala tam bırakamadı ısırmayı :(

Aed

Eğer ısırmalara tepki vermezseniz anında bırakır işitme yetileri bizden daha yüksek olduğu için şşşş diye seslenirseniz ısırdığı an ve ısırdığı bölgeyi tepkisiz bırakırsanız bir süre sonra bunu yinelemezler bütün kedilerimde işe yaradı :) enerjilerini boşaltmalarına yardımcı olmazsanız ısırılmaya mahkum olursunuz :)))

Benim kedide de ayni sorun var. Su an 4 aylık sayilir 1,5 aydır bende. İlk zamanlarda boyle değildi ama büyüdükçe cok ısırmaya başladı. Olur olmaz saçlarıma bacağıma falan atlıyor. Hayır vs diyorum ama anlamıyor. Arada kapıyı kapatıyorum da. Tek çözümü mama koymamak mi? Eger öyleyse ne kadar mama vermeliyim bir günde?

Ahsenbb

Mama bir çözüm değil ki gece karnı acıkınca uyandırır bu sefer.
Arkadaş doğru demiş tepki vermeyin ısırdığında ama benim çözüm belli uyumadan ayağımı bir güzel sarıyorum uyuyorum gelip rahatsız edemiyor:))
Zaten büyüdükçe alışıyor düzene geceleri uyur o da.Sabah birlikte uyanırız.Gelip yanıma yatsa bile farketmem yattığını sessiz sessiz gelir.Küçüklüğüne verin büyüdükçe yapmıyorlar:)

cigdemcnkc

Ya şuan 9aylık saat sabah 6-7 ye kadar böyle ara ara uyandırıyor sonrasında ayak ucumda yatıyor. Kediler geceleri daha aktif olurmuş ya oyun mu istiyor diye düşündüm. Ya da diş falan çıkarıyorsa

cigdemcnkc

Şimdi uyurkende sürekli yanımda sprey kutusu mu bekleteyim üflemeyi denedim ama işe yaramadı suyu denicem. Ama ben şey duymuştum bu sefer kedi sudan korkmaya başlayıp duş aldırırken sıkıntı yapabiliyomuş. Gerçi yıkamıyorum ben çaklıtı 3kez yıkadım sadece

cigdemcnkc

Aiyy inşallah düzelir bu durum teşekkür ederim :)

eylulmirmir

Benim kedim ben uyurken elimi ısırıyor elimi çekince sanki ağlıyor ve tekrar tutmak istiyor sebebini bilen varmı?

2019 daki soruyu nerden buldun da sordun eylulmirmir ?