Köpeklerde Kısırlaştırma

Shaco

Anket

Bir kere anne olsun.
(0 oy)
Kısırlaştırın derim sağlığını olumsuz etkileyebilir.
(6 oy)
Toplam (6 oy)

Köpeğim dişi ve dönemi yaklaşıyor kısırlaştırma konusunda kararsızım bazıları bir kere anne olsun diyor bazıları kısırlaştırın diyor maddi imkanlarım var ,evde bakıyorum :) ama köpeğimin sağlığı konusunda endişeliyim ?

5 CEVAP

toffy_the_cat

Hayvanların annelik babalık duygusu yok yani bir kere anne olsaydım demez.Boşuna zorlamayı kesinlikle kısırlaştırın.

lwb

Bir kere anne olsun lafını hiç anlamıyorum, sütten kesildiği an hayvanın umurunda olmaz. Erkek yavru kızgınlığa girdiğinde annesiyle bile çiftleşir

Anonymus552223

Annelik duygusu var da 3 ay, bi de bizim anladigimiz anlamda degil, daha cok hormonal bisey. Saglik acisindan hic yavrulatmadan kisirlastirmak daha iyi diye biliyorum. Biz yavrulari daha cok kendimiz icin istiyoruz aslinda. Anne ve yavrulara bakmak keyifli oluyor anliyorum, herkes ister cani gibi sevdigi hayvanin yavrulari olmasini.. ama bu duygumuzu sokaktaki diger muhtac yavrulara gecici ev sahibi olup, sonra onlari sahiplendirerek giderebilirsiniz.

lwb

Yavrulatmadan kısırlaştırmak hatta kızgınlığa girmeden kısırlaştırmak bile önerilmeye başladı. Annelik dediğimiz şey sadece hayatta tutma içgüdüsü, çiftleş-yavrula-hayatta tut sonra soy devamı için yine aynı döngü

minnoskoss_123

Kesinlikle kısırlaştırın.