Parazit Damlasından Sonra Tüy Dökülmesi

Kedime bugün iç dış parazit damlası yaptım tüyleri yumak halinde dökülmeye başladı normal mi?

18 CEVAP

Sselin1

Cok gecmis olsun gercekten üzülmyorum duyunca cidden zehir onlarin icerigi yalamasa bile kana karisiyor. Gerekli olmadikca kullanmayin. Her kedide ayni etki olmuyor ama hassas kediler daha cok etkileniyor. Cabucak toparlanir umarim istahi acilsin diye tavuk cigerini haslayip suyu ile blenderdan gecirip siringayla icirebilirsiniz.

Sselin1

Üzülüyorum yazacaktim yaa lütfen yanlis anlamayin :/

Veteriner de strese girdiği için dökülüyor olabilir ona güvende olduğunu hissettirin

Sselin1

Kediniz pirelenmedigi sürece dış parazit damlasi kullanmanizi tavsiye etmem bosuna zehir sürmeyin derisine strese de girmez bu sekilde.

GammaLamina

Hayır normal değil. Anladığım kadarıyla kendiniz yaptınız. Derisini kontrol edin. Bir kızarıklık varsa ilacı silin, yarın bir hekimi ziyaret edin.

kedim normaldede çok fazla tüy döküyor ekstra çoğaldı korkup sildim damlanın birazını, veterinerlede görüştüm kızarma olmadığı için bekleyin dedi

GammaLamina

Şimdi nasıl durumlar? Daha iyidir umarım.

bir daha ensesine damla damlatmayı düşünmüyorum sadece hap ile iç parazit yapacağım ensesine damlattığım damlayı ayağıyla kaşıyıp ayağını yalıyor sürekli o da etki etti sanırım

wapooknight

Cok geçmiş olsun bu ilaçları ilk kez mi kullanmıştınız...

Sselin1

:( Yas mamasina haslama patates koyun isterseniz pürede yapabilrsiniz ishaline iyi gelir.

Sselin1

Pirinc lapası da koyabilirsiniz. Ishalken toparlanmasi zor olur çünkü. Sıvı kaybetmesin.

veterinerde asla durmadığı için ve strese girdiği için veterinere götürmüyorum iç dış parazit için, iç dış parazitin birlikte oldugu damladan verdi veteriner ve ensesine sürdüm

bunu yazdıktan 2 gün sonra kedim hiçbirşey yememeye başladı iştahı kapandı, 4 ay önce bi hastalık geçirmişti karma aşıdan sonra bağışıklığı düşmüştü 1 ay yememişti tedavi uygulanmıştı şırıngayla beslenmişti, şimdi de aynı şekilde iştahsızlığı başladı yaş mama ile likit ödül mamasını karıştırınca yiyor bağışıklığını yükseltmeye çalışıyoruz iyileşicek inşallah

çok teşekkür ederim birdaha gerekli olmadıkça kullanmayacağım

ishal oldu bugün tuvaleti dışında biryere yaptı ve kustu kuru mama yemediği için yaş mama ve likit mama yiyor sadece ondan dolayı sanırım:(