Kedimi Sahiplendirmek İstiyorum 2 Yıldır Bizimle Ama Annem Artık Tahammül Edemiyor Dışarıya Atıcakmı

rkyeda

Bende kedimin benimle sonsuza kadar yaşamasını isterdim fakat annem sürekli evden gitsin diyor kış geliyor ve onu atmak istemiyorum dışarıya buna asla yapamam ama yuvada bulamıyorum annemle de başa çıkamıyorum lütfen yardım edin çok seviyorum kedimi sıcak bir yuva bulmasını istıyorum yakın bir zaman da tek başıma eve çıkmak gibi bi olayımda yok çok zor benim için ama annem çok ciddi lütfen benden ayrı ama sıcak bir yuvası olsun
2 yaşında erkek kısır

33 CEVAP

lwb

Bu aralar o kadar çok görüyorum ki evdeki kedisini sahiplendirmek isteyen insanlar,çok üzülüyorum. Hayvan beslemek için ailecek bi eğitim görmek lazım.

lwb

Annenizin alıp bir yere götüreceğini de düşünmüyorum, iki yıl zaten beraber geçirmişsiniz, büyük ihtimal blöf yapıyodur. Biraz sevdirmeye çalışın, kedi videoları izletin, sokakta hayvanların hallerini gösteren videolar/fotoğraflar gösterin. Biraz vicdanına oynayın derim. Çünkü iki yıl bakıldığında gerçekten uzun bir süre bu kadar devam ettiyse daha da devam edebilir diye düşünüyorum. Bu alıştırma evrelerinde de yukarıda da dediğim gibi kedinizi odanızda tutun, kucağınıza alıp "anne sen de sevsene" diye uzatın. Ne biliyim ya vicdanı olan kimse dayanamaz diye düşünüyorum

ygiz_mrtt

ona sokakta acı çeken kediler olduğunu, artık bir ev kedisi olduğunu ve her an ezilebilme, köpekler tarafından öldürülebilme, çocuklar tarafından hırpalanabileceğini anlatın. Bir anne, 2 yıl sizinle.. kıyamayacağını biliyorum bu yüzden cephe almanı tavvsiye ederim

lwb

Sadece odanızda tutabilirsiniz malesef. Temizliğinden siz sorumlu olursanız ailenizin gözüne de batmaz

Ecerana

Tek söyleyeceğim şey direrin lütfen. Gerçekten kedinizi seviyorsanız vazgeçmeyin. Bn de babam la uğraşıyorum bir buçuk yıldır sürekli şart koşuyor bişey istesem ya kedilerin ya o diyor en basiti 3 ay spor a gidicem dedim kedilerini ver git dedi Bn de gitmem o zman dedim annem dayanamadı tabi spor parasını o verdi geçen hafta telefonum bozuldu dedim yine ya telefon ya kedi dedi hatta kedilerini verirsen istediğin yüksek fiyatlı telefonu alıyım dedi Bn de tabi ki kedilerim dedim vazgeçmedim onlardan ve sürekli sıkıntıya sokuyor beni hemen hemen her ay kedilerimi vermem için baskı yapıyor kedim 5 aylıkken dayanamıyıp sahiplendirme ilanı açmıştım ama ablam verdirtmedi Bn de şimdi vermezsek bi daha söz konusu dahi olamaz dedim şimdi ablam evlendi başka şehirde Bn tek kaldım evde annem seviyor ama o da bazen versek mi diyor sıkıntı bir sürü masrafı var diyor çünkü babam kedilerim olduğu için kısıyor bize para vermeyi kedilerime mama aldığım için. Ara ara sıkıntı yapıyorum 3-5 gün doğru düzgün yemek yemediğim oluyor diyet dönemindeyim onun da etkisi var tabi ama çoğu zaman siteye uymuyorum böyle sıkıntı yaptığım da direk kilo veriyorum düşünün bu noktaya kadar geldik kaç kişi babama dedi bak o vazgeçmiyor sen vazgeç diye ama o ben babayım bnim sözüm olacak diyor VAZGEÇMEDİM Allah ın izni ile de ömür boyu vazgeçmeyeceğim. Lütfen siz de diretin Bn çözümü babam işten geleceğince kedilerimi odama kapatmada buldum ona da laf ediyor oda lazım bize sen kapatıyorsun yeğenin geleceğinde yatacak yer yok diyor abim de baskı yapıyor o yüzden çocuğunu benim odama yatıramadığı için ama orası benim odam diyorum. Şimdi babam ameliyat oldu işe gitmiyor o yüzden ev de iki haftadır odam da bakıyorum kedilerime inş bir an çmce iyileşir de çalışmaya başlar o zman gündüzleri diğer odalara salarım. Yani size diyeceğim vazgeçmeyin Bn vazgeçmiyorum siz de pes etmeyin İnternette hayvana eziyet eden bir sürü insan var onları gösterin sokağa alışmış yabani kediler kendimi koruyor ama uysal insana alışık özellikle evden atılan ya da kaçan kediler bu eziyetten kaçamıyorlar o pis insanlara güveniyorlar yanlarına gidiyorlar ama işkenceye uğruyorlar ne zaman böyle şeyler görsem kendi kedilerim aklıma gelir ağlarım lütfen pes etmem lütfen şu hayatta evet ya Bn de bunu başardım bi canın umudu oldum herşeye rağmen pes etmedim dersin ileri de belki de hayatta ki en önemli başarın bu olur ha ne dersin evet zor ama sonucu güzel olucak sen vazgçemezsen

Ecerana

Aaa ama onlar kendilerine yani bi insana alınan şeyler bi insan neden pis bi hayvan için para harcarsın ki bunlar öyle düşünüyor halbuki idman olmka merhamet etmekten geçer be merhamet sadece fakir bi insana edilmez sen asıl yaratılan bütün canlıya merhamet edip yardım edersen gerçek bi insan olursun ama işte etrafımız insanımsı varlıklarla dolu daha inandığı Peygamber'in nasıl bi insan olduğunu kimlere merhamet ettiğini kimlerin başını okşadığını be hayvanlar için neler yaptını bilmiyor ha Bn anlatıyorum babama bana diyor ki İnternetten bulma şeylerle gelme. Ama şunu öğrendim bazı şeyleri psikologlar açıklasa da islam alimleri onaylasa bile ya da uzman bir doktor veya bilim adamı kanıtlarla da gelse algılarını kapatmış bir insana hiçbir şey anlatamazsınız.

pinarcaya

O kediyi sokaga birakip ertesi gun araba ezmis halde bulursaniz bunun vicdan azabi omur boyu sizi birakmaz.

Sselin1

Biraz yakin bir sehirde olsaydinz yetişkin kedi isteyen iyi bir aile vardi ama istanbul buraya cok uzak tabi .petlebide cok kisi görmez ilani instagramda hayvansever sayfalar var onlara yazip paylasmalarini rica edin. Illaki birileri cikacaktir ama emin olmadan asla sahiplendrmeyin kimseye güven olmuyor malesef. Umarim bir sekilde annenizi ikna edebilrsiniz elinizden gelen her seyi yapin.

Anonymus552223

Ya bu guzellige kıyılir mi? Annenize ya ben ya kedi deyin. Kedimi istemezsen ayri eve cikmam falan deyin bence

ygiz_mrtt

felis catuslar doğada yaşayamaz aslan, çita veya vaşak gibi. F.C. ler ev ortamına göre hayat sürdürür zaten sokak kendi doğaları olmuyor. ya miyav de ve anneni ikna et sonbahar geliyor soğukta yapamaz bu hayvan

Anonymus552223

Ev kucuk olsa da yeteri kadar alan yaratirsaniz sokaktan iyidir. Zaten 2 yasindaymis 3 4 yasindan sonra cok hareketsiz oluyorlar. Hic bir zararlari olmuyor. Odanizda oynatirsiniz. Baskilarla yılmazsaniz anneniz kabul eder. Evi süpurmede falan yardim edin gonlunu alin kararli oldugunuzu gorsun

pinarcaya

Baska bir sehire sahiplendirme yapilirsa instagramda suzionline nakil bulmada yardimci oluyor.

SenanurKsl

Yahu benim ailemde hiç ama hiç istemiyordu bi çok aile gibi asla empati kuramıyacak insanlardı onlar da güya hayatlarında bi kere bile bi hayvana dokunmamış insanlardı kesinlikle karşıydılar cahil insanlardı ama en fazla 1 ayda sevmeye bağlanmaya başladılar yani çoğu zaman da hep böyle olmuştur gerçekten 2 sene yasayıpta bağ kuramayan empati kuramayan kişinin insanlığını vicdanını sorgularım ben çok ilginç...

SenanurKsl

Öyle insanlardan herşeyi beklerim ben TAŞ olmak lazım yani ama dedikleri gibi sonuna kadar mücadeel etmek ve direetmek gerek ben de çok mücadele verdim bağlansalarda bilinçlendirmek çok çok zor oldu pencerede takılsın 10. Katta olsa kedi bu bişey olmaz zihniyetindelerdi yemek artığı ver kedi değilmi zihniyetindelerdi bunlarla mücadele etmek çok zordu değiştirmek ama direttim yani kafalarına vura vura öğrettim tabiri caizse 1 sene oldu şimdi onlar benden önce dikkat ediyolar

SenanurKsl

Akrabalara gelecek olursak herkesi silerim kedilerim hakkında ileri geri konusan kedilerim değil yavrularım gibi onlar gram umrumda olmaz kimse kimsenin de ağzını açıp tek kelime laf etmeye hakkı yok ev benim evim para benim param istediğim şekilde kullanırım yani boş boş konusup dursunlar anca