Felç !

Heydilra

Kedim gayet iyiydi tatilden geldim bir gün sonra tuhaf yürür oldu kakasını yapmıyordu veterinere götürdük kabız dediler ve bir şey yutmuş dediler ertesi gün lavman yaptılar hala yürümüyor bu arada sonra 3 gün yapmadı kakasını yaş mama yedirmemiz gerektiğini bize söylemediler 3.gün yedirdik ertesi gün yaptı fakat hala yürümüyordu şuan 2 hafta oldu giderek kötüleşti durumu 3 gün öncesine kadar arka ayaklarına çok basmadan yürümeye çalışıyordu kakasını düzenli yapıyordu ama durum kötüleşti artık asla kalkamıyor kakasını yapamıyor yemek yiyor ama su içmiyor fazla bugün başka veterinere götürdük Fib yokmuş kırık da yokmuş ne olduğunu bilemiyorlar 2 3 gün sinirsel hastalıklar için bir antibiyotik vuracaklar virüs olabilir diyolar şu an yatarken kuyruğunu oynatıyor arka ayaklarını kafasına kaldırabiliyor ama ayakta asla duramıyor nedir bu ? Kedim felç mi yani artık ? Doktor omuriliğin sonunu sıktığı zaman canı acıyor ? Dediler ki sinir kaybı var ama sinir kaybı olsa canının acımaması lazım değil mi ? Nolur yalvarırım bir şeyler açıklayın

9 CEVAP

BalliBadem

Ne kadar kötü insanların cins sevdası yüzünden kimbilir kaç hayvan böyle üzücü şeyler yaşıyor ki felç gibi olmasa bile hepsi ömürleri boyunca acıya mahkum insanlar çok bencil

Anonymus552223

Fip olmadigi konusunda eminler mi? Tam anlasilan birsey degil cunku:( ön ayaklari tutuyor mu

Anonymus552223

Fip olmadigi konusunda eminler mi? Tam anlasilan birsey degil cunku:( ön ayaklari tutuyor mu

Heydilra

Test varmış bir tane fib için ondan yaptılar negatif çıktı. Ön ayakları çok iyi

GammaLamina

Dedikleri gibi omurilikte bir sorun var, canı acıdığına göre. Burada kimse hekim olmadığı için net bir şey diyemez maalesef. Sorduğunuz sorularla hekiminiz tatmin edici bir yanıt vermiyorsa tekrar klinik değiştirmekte yarar var.

Fatiko

İstanbukdaysanız mutlaka terapist veterinere gidin etilerde tam teşhis ve tedavi uyguluyorlar ama biraz pahalı bilginiz olsun

Heydilra

Osteochondrodysplasia imiş. Scottish foldlarda görülen eklem rahatsızlığı yani. Antalyadaki en iyi denilen hiçbir veteriner çözüm bulamadı en son felç demişlerdi. Yabancı bir yakınımız aracılığıyla yardım aldık. Bu ırkda 6 aylık civarı başlarmış acılarını dindirmek için bir tablet varmış her yıl 120 tablet ondan kullanmak lazımmış. Yavrum 2 haftadır acısına çözüm bulamadığımızdan kaskatı kesilmiş bel altı. Her gün iğne yapıyoruz bu hastalıkla ilgili masajlar yapıyoruz ayağa kalkar diyorlar.

Anonymus552223

Kedinizi kesinlikle yavrulatmayin

anne baba kıvrık kulak olunca yavru böyle oluyor maalesef dikkat etmek lazım çok geçmiş olsun