Minnak Kedi Beslenmesi !

Sulecrn

Arkadaşlar bugün tahminen 10-15 günlük bir yavru buldum . Onlara özel olan süt tozundan ve besleme setinden siparis ettim fakat onlar gelene kadar mamayla bol su karıştırıp versem yada suyla sütü karıştırıp versem olur mu ama sütün yararlı olmadığını biliyorum . Yaş mama verdim ilk sulandirip böyle devam edeyim mi malzemeleri gelene kadar

10 CEVAP

lwb

Ben kedimi bir günlükken bulup büyüttüm, kafanıza takılan herhangibir şey varsa sorularınızı cevaplayabilirim.
Şu an bağırsakları mamayı hazmedicek kadar güçlü değil. Laktozsuz sütü suyla sulandırarak verseniz daha iyi olur ama mutlaka laktozsuz olsun. Zaten bugün yarın elinizde olur siparişleriniz

Sulecrn

Cok çok teşekkür ederim şuan evde bir kedim var onu ayrı tutuyorum. Sipariş gelene kadar dediğiniz gibi yaparim teşekkürler tekrar :)

Anonymus552223

Annesinolmadigindan eminsiniz di mi? Belki mama aramaya gitmistir. Kucuk kedileri 1 aya kadar karnini ve poposuni islak pamukla ovarak tuvaletini yaptirip (3 4 saatte bir) sicak tutacaksiniz. Oda sicakligi bile yetmeyebilir geceleri, sicak su torbasi sarin beze yanina koyun.

Anonymus552223

Siparisi nereden verdiniz bazen 3 4 gun suruyor. Veterinerde de satiliyor oyle seyler. Hic vakit kaybetmemeniz lazim cunku cok hassas oluyor bebek kediler. Bi de fotosunu paylasir misiniz belki sizin 15 gunluk dediginiz kedi 1 ayliktir

Anonymus552223

Bazen gidip 7 8 saat gelmedigi oluyordu anne kedinin. Ben de evde baktim yavrulariyla beraber. Yavruyu tam nerede buldunuz? Sakli gizli binyerde miydi yoksa oylece ortada miydi?

Anonymus552223

Siz ordasiniz diye de korkup gelmemis olabilir. Mesela miyavliyo muydu yavru kedi bu da onemli. Maalesef ne kadar iyi baksaniz da anne gibi olmuyor. Yaşatamayabilirsiniz. O yuzden bu konu cok onemli

Sulecrn

Haklisiniz bugün tekrar gittik oraya baya işlek bir cadde aslinda ezilmesinden korktum yine saatlerce bekledik hatta orda bir akrabamiz var evi tam yola bakan ondan da rica ettim biz gittikten sonra lütfen sık sık bakın diye ama sanırım gerçekten annesi yok yani gelmedi yarin yine gideceğim . Minnak kedinin şuanlik durumu iyi geleli 1 gün olmasina rağmen sanki biraz canlandı gibi insallah yaşar:)

Sulecrn

Bu arsa biz ilk bulduğumuz da da yavruyu çok uzaktan izledik ann gelmez diye ama yoktu

Sulecrn

Mamayla su karışımı dedigim yaş mama ve su karışımı

Sulecrn

Annesi olmadığından çok eminim orda saatlerce bekledik dediginiz gibi yaptırıyorum tuvaletetini ve sicak su torbasi olmasa da 2-3 kat bebek battaniyesi sarıyorum geceleri . Veterinerlerde maalesef ki böyle seyler satılmıyor bizde mama bile çok küçük bir yer. Ve ne kadarlık olduğunu sormak için veterinere gittik 15 günlük kadar anca dedi . Yorumlar için teşekkür ederim evde başka bir kedim var daha gormedi onu ama kokusunu alıyor sanırım kapiya gelip miyavliyor yavru biraz toparlayinca yakın arkadaşlarimdan birine sahiplendirmeyi düşünüyorum