Kedim Her Sesten Korkuyor Bizden Kaçıyor

BirSorumVar

Merhaba, bundan 1 hafta önce başka bir soru atmıştım kedim hiç bir şey yemiyordu ve 5 gün üst üste aşıya gittik.
——
Asıl soruma geçiyorum 2-3 gündür aşıya gitmeyip evin içinde olmasına rağmen hâlâ alışamadı ve her sesten korkuyor. Hastayken kucağımdan inmeyen sürekli kucağımda kalmak isteyen kedi sevmeye çalıştığımızda kaçıyor, yanımıza yanaşmıyor. Sadece uyurken sevebiliyoruz. Bize ve ev ortamına alışır mı? Ne kadar sürer? Kendini sevdirir mi? Alışması için neler yapabiliriz?

3 CEVAP

NZI

Size yakınlaşması için ona zaman verin, ard arda 5 gün aşıya gidince yine onunaşıya götürüyorsunuz diye korkuyordur. Zamanla alışır.

BalliBadem

Alışıcaktır

Elena098

Zamana bırakın azcık şımartın tarayın size yaklaşır