Kedim Sürekli Balkonda

Ozgenur97

Kedim 11 aylık ve dişi. Kısırlaştırdik hiçbir problem yok şuan. Ama pencere ve kapıdaki telleri açıp çıkmaya başladı ve bu beni çok tedirgin ediyor. Balkona çıkıyor ve sürekli balkon demirlerinde geziyor. Pencerelerin tellerini itip açıyor pencerelerin saçaklarında geziyor teli de çıkarken kapatıyor hiçbirsey yapamıyorum. Buna engel olmanın bir yolu var mı evim 6. Kat ve veterinerde balkondan düşen bir çok kedi görüyorum

11 CEVAP

Vensgngr

Kedinize ev içinde uygun oyun ortamları yaratıp onun enerjisini almak için oyunlar oynayabilirsiniz. Bu şekilde enerjisi biteceği için balkonda atlayıp zıplamaz ve düşme tehlikesini en aza indirebilirsiniz. Ayrıca balkonlar için koruyucu filelere bakmalısınız :)

Ozgenur97

Aynen öyle kuşlara zaafı var. Bu file işine bakayım gelecek yaz için kışın kapı pek açılmaz haklısınız. Çok teşekkür ediyorum

Nightcat

Benim kedim de balkona çıkıyor sürekli, en en en tehlikeli yerlerde dolaşıyor ama şu ana kadar hiç düşmedi şükür. Yatıyor sonra serin bulduğu bir yere uyuyor. Ama balkondayken onu kucağıma almama izin vermiyor düşmekten korkuyor. Yani çok dikkatliler bu konuda. Kolay kolay düşeceğini sanmıyorum açıkçası

Toriri

bizimkide yapıyor aynısını kısır ama yinede yapıyor kaç kere yakaladım camın önünde de aldım, balkona file alın birde zaten kış geliyor balkonun kapısını pek açmazsınız diye düşünüyorum yazında fileyi takarsınız.

Anonymus552223

Simdiye kadar dusmese de risk var. Sandiginizdan fazla oluyor bu. Onlem almak lazim, nasilsa dusmez diye birsey yok. Kus pesinden falan gidiyolar sanirim ama bir sekilde dusen cok var

Sselin1

Kızgın olmayan bir kedinin düşme atlama ihtimali cok az ama herzaman risk vardir ozellikle 6 . Katta yasiyorsaniz cok tehlikeli. Kesinlikle önlem almalisiniz. Sürekli evde olduklari icin bunaliyorlar oyuzden temiz hava almak güneş isigi almak onlarin en büyük hakki gercekten mutlu oluyorlar. File cok iyi bunun icin iciniz de rahat etmis olur.

aleyn

kedi kilidi ya da çocuk kilidi yapın teller için.

Ozgenur97

Evde o kadar çok oyun oynuyoruz ki uyumadigi tüm zamanı oyunla atlayıp ziplayarak geçiriyor :) ama yine de balkon sevdalısı

Ozgenur97

Balkondayken hiç kucağıma almıyorum sadece yavaşça sesleniyorum yanıma gelmesi için o kadar. Dikkatli davransa da yine de korkuyorum veterinerdekileri görünce

Ozgenur97

Kedi kilidi ve fileyi mutlaka denicem çok teşekkür ediyorum

Assime

Evin içinde bunalıyor olabilir ya da kuşları izlemek istiyordur :) kişırlaştırmadan önce de böyle miydi ? Yeni kisirlastirdiktan sonra böylese geçici olabilir hissleri gitmemiş olabilir. egr devam ederse onunla kararlı bir ses tonu ile konuşun , Hayırı öğrettin .. yine olmadı sevmediği kokuları pencere kenarina sürmeyi deneyin ör; muz , narenciye , limon suyu sıkabilirsin. Mutlu , huzurlu ve sağlıklı endişesiz günler ...