Kedim Diş Düşürdü

Minesx

merhabalar, 8 aylık kedim oyun amacıyla elimi ısırırken diş düşürdü, dipten gelmiş gibi duruyor ancak araştırdım ve diş dökme olayının 3'5-5 aylık kedilerde görüldüğü söyleniyor.. emin olamadım ve buradan bilgili birine sormak istedim

5 CEVAP

lwb

Daha yakından ve net çekseniz daha rahat bi yorum yapılabilirdi ama burdan pek süt dişine benzetemedim

Minesx

fotoğraf netti ancak site bu şekilde gösteriyor,

lwb

Biraz gözlemleyin, yenisi çıkmazsa veterinere götürün. Büyük ihtimal süt dişlerini döküyor çünkü bir ısırıkta düşücek kadar bir diş zayıf olamaz. Sadece bana biraz büyük geldi diş o kadar fotoğraf kaynaklı olabilir

Sulecrn

Benim kedim de 3.5 aylik ve oda sizin kediniz gibi elimi ısırıp dişini düşürdü. O dişini yuttu ama yutmadan önce dişini gördüm onun da bu kadar büyüktü dişi ve arkadaşın dedigi gibi bir ısırıkta düşecek kadar gevşek değildir ama veterinere gidin bence de

Cyborg

3-3,5 aylıkken başlayıp 6-8 aylıkken biter kedinin gelişimine göre. Genelde yuttuğundan fark etmezsiniz. Diş etlerini de kontrol edebilirsiniz. Değişim döneminde şişlik, iltihap, ağız kokusu gibi problemler yaşanabilir.