Kedimin Tüyleri Renk Değiştirdi

Kevserhaksever

Kedimi bulduğum zaman simsiyah bir kediydi fakat şimdi resimde belirgin olarak beyaz tüyler var şerit halinde. Daha önce karsilasan oldu mu bu durumla?

8 CEVAP

Sselin1

Siyam kedilerinde genetik bir durum renk degisimi ama tekirlerde pek olan bise degil 2. aydan sonra simsiyah kedide beyaz tüylerin cikmasi ilginc ya da ben bilgisizm bu konuda :)

Kevserhaksever

Teşekkür ederim cevaplar için:))Kalın Yazı

lwb

benim kedim de gümüş grisiydi büyüdükçe koyu gri oldu

benim kediminde kafasindaki siyahlik büyüdükce beyazlastı dökülüp yenileri cıktıgı icin degisebiliyormus

Kevserhaksever

Henüz 2 aylık değişmeye devam eder mi daha yani.

lwb

edebilir tabi ki daha da rengi açılabilir

merveaydar

benim kedim koyu griden açık gri-beyaz rengini aldı, dört aylık ve hala da açılıyor rengi

ygiz_mrtt

benim kedimin sadece kuyruğu, patileri, kulakları, ağız çevresi ve testisleri koyu kahverengi idi geri kalanı krem. Şuan sırtı, patilerinden dirseğe doğru olan kısımda hafif kahverengileşmeler var. Demek istediğim belirli bir aya kadar tüylerin rengi değişecek normal bir durum.