Kedim Çişini Farklı Yere Yapıyor Sebebi Ne Olabilir ?

SeydaKivanc

Arkadaşlar merhaba. 2 aylık tekir kedim var kum eğitimini vermiştim alışmıştı ama son 1 aya yakındır kuma kakasını yapıyor ama çişini kumun hemen yanına dışarı yapıyor. Sürekli temizliyorum kumunu. Onu rahatsız edecek bir yerde de değil kumu. Nedeni ne olabilir? Tekrar nasıl düzene sokacağım ? Lütfen yardım edin

7 CEVAP

Deniz579

Kumu değiştirebilirsiniz. Artık kumu beğenmiyor olabilir. Evde oluşan herhangi bir şeyden dolayı strese girmiş olabilir. Tanıdığım biri iki farklı kum kabı alarak çözdü bu işi.

GammaLamina

Aklıma iki seçenek geldi (ve tabii diyeceğim seçeneklerden daha farklı bir durum da olabilir). Birincisi farklı yerlere azıcık ve sık sık yapıyorsa, garip bir şekilde yapıyorsa idrar yollarında bir problem olabilir. İki aylık bebişin böyle bir problemi yoksa küçük bir 'burası benim alanım' çabasına giriyor olabilir. İdrarlı bölgeleri amonyaksız bir temizleyici ile iyice temizleyip oyuncak sayısını arttırıp benimseyeceği şeyler alabilirsiniz.

Assime

Merhaba , daha küçük olduğu için bu normal olabilir . Ya da kumunu kirli buluyordur. Idrar kaçırma olasılığıda olabilir. bölgesini belirleme çabasıda olabilir

BalliBadem

Kum kabının yanına üstü qçık bişeye kum koyıp bakın bide

SeydaKivanc

Kumunu günde 2 kez temizliyorum en az. Ayrıca sadece çişini bilerek yapıyor yani. Kumun dışına yapıyor hemen. Bazen kumuna yapıyor. Belli olmuyor yani kafasına göre. Ama genellikle dışına yapıyor. Düzelmiyor bir türlü anlam veremedim. Ayrı kum kabı deneyeceğim bende sanırım son çare o görünüyor. Çok teşekkür ederim herkese.

merveaydar

size sinirlenmiş olabilir. iki kez kedime bir şeyi yasakladığımda gözlerimin içine baka baka kabının dışına tuvaletini yaptı :)

SeydaKivanc

Sanmıyorum. Sanırım artık alışkanlık haline getirdi bunu düzeltemiyorum bir türlü