Veterinere Goturme Olasiligim Cok Dustu Evde Simdilik Ne Yapsbilitim

Aksam belki olabilir ama aksama kadar veya bugun goturememe ihtimaline karsi ne yapmam lazim? Patileri cok cok sicak ve klima acik olan odada durmasina ragmen. Kulaklari da cok sicak. Burnu ılık. Kendini koltuktan asagi saliyor kafasi salik sekilde uzaniyor koltukta bi ara nerdeyse dusuyordu. Kalbinin carpisi sirtinin ustunden bile belli oluyor surekli yer degistiiryor bana surtunuyir bunlarin hepsinin sebebi kizginlik olabipir mi? Bugun 7. Gunu kizginligin biraz azaldi kizginligi ama hala var sizce ondan mi ve dusurmek icin ne yapmam lazim

4 CEVAP

erdemrabia632

Kedinizin serinlemesine yardımcı olun. Kediler ısıyı, hızlıca soluyarak patilerindeki ter bezlerinden kaybeder. Ateşi çıkmış kedinizin serinlemesine yardım ederek vücut ısısının düşmesini sağlayabilirisiniz. Serin ve karanlık bir oda bulun. Tercihen yerler taş ya da fayans olsun böylece kediniz yere uzanarak vücut ısısını fayansa aktarabilir. Aşağıdaki yöntemleri de kedinizin serinlemesi için kullanabilirsiniz:

Kedinizin vücuduna soğuk hava üfleyebilmesi için yere bir vantilatör yerleştirin.
Vücuduna ya da patilerine buz torbası yerleştirin.
Kediniz müsaade edecekse tüylerini nazikçe ıslatın. Tüylerini nemlendirmek için ıslak bez ya da sprey şişesi kullanabilirsiniz. Buharlaşma vücudunun serinlemesine yardım edecektir.

https://hayvanlarnasil.com/kedi-atesi-nasil-dusurulur/ şurdan okudum ben bakın isterseniz

Anonymus552223

Bence kendinizi zorlayip goturun, sadece kizisma doneminden olmayabilir, daha yeni boyle bisey geldi tanidigimin basina, kizismadan atesi ve istahsizligi var sandik, gecmeyonce goturdu veterinere iyi getirmissiniz ölecekmis hayvan demis. Sanirim bagisiklik falan dusuyor bu donemde, soguk alginligi olmus yazin ortasinda. Igne falan vurdular gecti

Saolun bu arada Yeme ve icmesinde de azalma var yani mamayi asla yemiyor odul mamasi yiyor sadece

Hmm cok sagolun suan durumu gayet iyi keyfi de yerinde duruyor eger birdaha olursa kesinlikle goturecegim