Omega-3 Vs. Zengin Mama?

toffy_the_cat

Tüy sağlığı ve yumuşaklığı için ucuz ama bu konuda iyi mamalar neler?Benim taklaşık 10 aylıkken bayağı pofuduk olan kedim şimdi 15 aylık ve eski pofudukluğu gitti.Büyüdüğü için mi?Mamadan kaynaklı mı?Bilemedim?

14 CEVAP

BalliBadem

Hayvan deneyi işini metro ya ait olduğu için hiç sanmam et orqnıda%1 olamaz çünkü gurmede listenin ilk 3 ü et miktara göre sıralanıyor yani mamada en fazla miktarda et var demek buda (gurmeye göre)

toffy_the_cat

GÜNCEL ve ACİL

toffy_the_cat

GÜNCEL bir konu.Sürekli yazıyorum ama soru aşağıya gelmiş.

BalliBadem

Şu anki mamanız ne

Ucuz mamaların vitamin değerleri düşük oluyor, golosinin bile taurin oranı çok düşük. Kendin balık yağı alıp verebilirsin uygun fiyatlı bulursan. Kedilerin tüyleri kışın pofuduk olur yazın daha inik olur kışa göre. Ama mama da etkiler tabi ki tüy sağlığını.

toffy_the_cat

ARO kullanıyorum.Daha öncesinde birçok mama denedim reflex,croque,econature,obivan.Birde yaz- kış ilişkisi değil sanırsam.

toffy_the_cat

Balık Yağı alırdımda sorun tabikde annem.Aklım reflex ve bonaciboya takıldı sadece bonacibonun vitaminleri diğerlerine göre iyi.Fakat kulanan memnun değil.Dahada olmazsa reflexe döneceğim yine.

BalliBadem

Pawpaw deneyebilirsin biz bi kaç aydır gurmesini kullanıyoruz memnunum tabi bizim kedi öncesinde happycat, minkas, reflex kullandı arqda fark yaşamadım hiçbirinde ne yese yqrıyo demekki sizinkine nasıl gelir bilemem

BalliBadem

Birde bi kaç aydır hergün en az 1 kez ev yapımı yaş mama yiyor

BalliBadem

Pawpaw balıklı mama iyi gelebilir

toffy_the_cat

Bende haftada 1 ciğer ve kabak haşlayıp veriyorum.Şuan aklımda reflex kitten var.Birde Hermos Pet hayvan deneyi yapıyo olabilir.Daha bilgimiz yok.Zaten PawPaw gurme ile aro aynı firma.

Aroda et oranı belli.PawPaw da belli değil %1 de olbilir.Şimdi onada bakıcam vitsmin-tsurin falan nasıl

toffy_the_cat

Eski sorularda bonacibo sokak hayvanları için çok önerilmiş.İdrar ve bağırsak yolu hastalığı ve kepekten dolayı ben cazgeçtim.Reflex ve goloside önerilmiş.Eğer golosiye ikna edersem golosi o olmadı reflex.Yalnız aro dney yapmıyosa sanırım devam edicem.Arada ciğer + kabakla sıkıntı olmaz sanoırsam?Birde büyüdüğü için pofudukluğu azalmış olabilir mi.10 aylıkken kıabarık olan şimdi azaldı(15 aylık) bunla alakalı mı?

lwb

yüksek ihtimal büyüdüğü içindir, yavruyken tüyler daha yumuşak yetişkinken yavruluğa göre daha sert oluyor
siz zaten mamaya destek ciğer vs veriyormuşsunuz, bi de sokak kedisinden bahsediyosunuz sanırım? sokak şartları da gereği daha yumuşak ve ışıl ışıl parlayan tüy zor

toffy_the_cat

Friskies da öyle whiskasta 2. İçerik et ama yüzde 5 falan.Ondsn dedim.Hayvan deneyi yok ise arı devam.PawPaw'ın et oranını öğrenen olusçrsa buraya yazabilir mi?