Veterinerlik Okuyankara Soru

EmineDemir

Bir arkadaşım veterinerlik kazandı.ayni zamanda endüstri mühendisliğide. (Yabancı öğrenciler için sınav sisteni değişik tek tek üniversitelere sınava girip bolumler için başvuruyorlar) neyse bu arkadaşım köpekler ve yılanlar harici her canlıdan korkmuyor. Bir sıkıntısı yok. İneğe doğum falan yaptırabilirim diyor. Ama ülkesinde köpek neredeyse hiç olmadığından ve yılanlar da insan yediğinden bu ikisinden çok korkuyor. Yılan neyse de köpekten korkması veterinerlik ye sorun teşkil eder mi? Eğitim sürecinden bahsediyorum. Veterinerlik okulunda yani

5 CEVAP

Anonymus552223

Bir arkadasımin kardesi okuyordu, 2. Siniftan sonra bolum seciyorlar, kedi kopek gibi evcil hayvanlar, veya inek vs ciftlik hayvanlari seklinde. Ama ilk 2 sene genel dersler var, ama derse kopek veya yilan getirmezler heralde. Veterinerlik fakultelerinin ders programina bakabilirsiniz. Yilan neyse de kopege alismak zorunda bence. Cunku acil birsey olsa biri kopegi getirse, bakamam demesi etik degil bence

toffy_the_cat

Evet arkadaş haklı.Köpekler çoğı zaman karşısına çıkacaktır evcil hayvan seçerse.Hatta hep.Tabi ona göre çiftlik de seçebilir

EmineDemir

Teşekkürler cevaplarınız için o da her ne kadar sevsede hayvanları vazgeçmek durumunda kaldı. İnsanlar bir günde korkusundan vazgeçmiyor maalesef.cok teşekkürler cevaplarınız için

EmineDemir

Yani basitçe veterinerlik okulunda köpeklerle ilgili dersleriniz var mı? Yoksa alan alan mı oluyor? Mümkünse bitirdiguniz veya devam ettiğiniz universiteyi yazar mısınız?

saitgulsen

Köpeğe alışması 10 dakika yahu. Herhangi bir golden bulun getirin, sadece sevsin. 10 dakikalık bir sevmeden sonra köpeklere alışır. Beni de köpek ısırmıştı ufakken, çok korkardım köpeklerden bir gün yanımdan geçerken bir golden oturdu sahibi çekiştirdi gitmedi. Köpek öylece oturdu önümde. Elim titreye titreye sevdim köpeği sonra geçti korkum. Ondan sonra da çok köpek ısırdı beslerken falan yemeğini kıskanıp ısıran oldu ama hala daha hiç korkmam köpekten.