Köpeğim Çok Uyuyor

simmy

2 aylık bir pomerianım var şu anlık 5 gündür bizimle ve veterinerin dediğine göre biraz fazla stres yapıyormuş stres yapmaması için neler yapabilirim bir de çok sakin yani bazen istediğinde oyun oynuyoruz ama kuyruk sallamıyor hiçbir şeye sallamayı mı bilmiyor bilmiyorum. uzun bir süredir de uyuyo böyle uyandığında da uyku sersemi gibi yere geri yatıyor ne yapmalıyım arkadaşlar lütfen endişeleniyorum

2 CEVAP

Deniz579

Annesinden ayrılmış ondan dolayı kendini güvende hissetmiyor olabilir. Çok fazla 2-3 aylık yavru köpekle vakit geçirdim ve hiçbiri öyle aman aman kuyruk sallamıyordu büyüdükçe kendini daha iyi ifade eder hale gelir. Bol bol sev arada jest olarak bir iki adet mama ver ya da yaş mamanın birazını ver. Güvenirse problem ortadan kalkar. Ani ses çıkartan şeyler varsa onlardan uzaklaştır. Yavru köpeklerin en önemli ihtiyaçlarından biri uykudur. O zamanlarda bol bol uyurlar gerçi büyüdüğünde de bol bol uyuyorlar yani en azından benim Alexim öyle günün 16 saatini rahat uyuyarak geçiriyor.

simmy

Çok teşekkür ederim