Köpeğim Isırıyor Ve Hırçın. Ne Yapabilirim?

Odim

Hayır diyerek ya da odada 5 er dk ceza vererek öğretmeye çalışıyorum fakat bu gün fazla öfkeli ve saldırgan olmaya başladı. Çiş pedini parçalayıp yerlere çişini yapıyor. 76 günlük bir cocker bir buçuk aydır benimle. İlgilenmeme yöntemi, sessiz kalmayı dahi denedim. Oyun esnasındaki aşkınlıkta oyunu bırakıp ilgilenmemeyi de ama olmuyor. Önerilerinize ihtiyacım var. İlgiyi başka yere çekip araya oyuncak sıkıştırmayı da ama nafile..

2 CEVAP

Deniz579

Sevmediği bir şeyi deneyebilirsin. Mesela sirke. Hem tüylerin iyi gelir hem de doğal yolla bit bireyi uzak tutarsın. Sirkeyi püskürtme şişesine koy ve yapmaması gereken bir davranış yaptığında yüzüne gelmeyecek şekilde sık. Ters tepip daha da saldırganlaşır mı bilemem. Köpeğimin kulağı barınak küpesi çıkarıldığı için açık yaraydı ve ben aloe Veralı bir sprey sıkıyordum pek hoşlanmazdı ıslaklığından dolayı. Sprey şişesini ne zaman görse yaptığı şeyi bırakıp ilgisini şişeye veriyordu. Belli bir zaman sonra hata yaptığında şişe diyorum anlıyor kerata. Yaptığı şeyi bırakıyor. Ama hayır komutunu iyi vermeniz gerek büyüyünce söz dinlememeye başlayabilir.

Odim

Bir şeyi düzeltmeye çalışırken başka şeyi bozmaktan korkuyorum zaten