Köpeğim Kriz Geçirdi

simmy

Merhaba, köpeğim 2 aylık pomerian. Normal bi şekilde uyuyodu sonrasında bi anda titremeye başladı kendi kendine bacakları aşağı yukarı gitti geldi ölüyor zannetik çok korktuk kriz geçtiğinde daha iyiydi sonra direk veterinere götürdük epilepsi nöbeti geçirdiğini söyledi daha önce başına böyle bir şey gelmiş olan yada yapabileceğimiz herhangi bir şey var mı diye merak ediyorum tecrübesi olan var mı

4 CEVAP

cdogali

Epilepsiyi teşhis etmek için anlattığınız kadarının yeterli olduğunu düşünmüyorum. Veterineriniz başka bir takım muayenelerde bulunduysa, ya da bu söyledikleriniz dışında bir bilgisi varsa bir şey diyemem; eğer yoksa, bence başka bir veterinere daha danışmanız yararlı olur. Bahsettiğiniz şey sadece bir gerinme bile olabilir, ya da rüya görüp bacaklarını kasarak uyumuş da olabilir.
Örneğin o kriz dediğiniz şeyi kendisi mi atlattı yoksa ismini seslendiğinizde ya da dürttüğünüzde mi kendisine geldi? Eğer yaptıklarınıza bir şekilde tepki verdiyse, epilepsi nöbeti olması hiç olası görünmüyor. Öte yandan, eğer gerçekten bir nöbet varsa, bunun ne nöbeti olduğunu bilmek çok zor, daha fazla çalışma, daha fazla gözlem gerektireceğini düşünüyorum. Geçmiş olsun.

simmy

Teşekkür ederim ilk olaraktan cevabınız için daha çok küçük 2 aylık bu yüzden ismini bilmiyor ve bir tepkide bulunmadı bir anda uykusundayken havlama sesiyle beraber bacaklarını aşarı yukarı doğru yaptı bir süre boyunca sonrasında kendiliğinden kendine geldi umarım kötü bir şey yoktur bilgi için teşekkür ederim

pisipisi123

Gerçekten anlattıklarınız epilepsi için yeterli bulgular değil. Rüya gördüklerinde de uykuda hareket ederler. Bence siz bir epilepsi nöbeti geçiren, bir de rüya gören kedi/köpek videolarına göz atın. Umarım hasta değildir.

simmy

Teşekkür ederim, baktım inceledim. Biraz bir benzerlik var hareket şeklinde fakat çenesi kitliydi ve ağzından beyaz kusmukumsu sıvı geldi bu sebepten dolayı korktuk