Orijen Acana Dışı Kaliteli Mama Öneriniz Var Mı?

ugurkoker

Arkadaşlar 9 aylık kedime Orijen Kitten başladım yemedi,yaş mamayla karıştırıp bir süre yedirdim ama iyice mamadan soğudu.Veteriner tavsiyesi ile N&D ye geçtik.Yedi ama çok tüy dökmeye başlayınca biz de Orijen Regional Red diye bir mamaya geçtik,bir süre yedi,ohh nihayet bulduk mamamızı derken paketin bitmesine doğru bunu da yememeye başladı,şuan yaş mamayla karıştırıp yediriyorum:( İnstinct diye bir marka buldum ama Veterinerim içeriğini önermedi.Taste of wild baktım internette pek olumlu yorumlar yok.Royal canin mi denesem,yoksa Orijeni N&D nin yaş mamasıyla karıştırıp o şekilde mi beslesem kafam karıştı.Ne zor işmiş mama bulmak.Her gün yaş mama verilmez diyor veteriner.Var mı önerileriniz?

21 CEVAP

Utkan92

N&D Den şaşma derim

Xtyral

Corona falan diye saçmalamayın arkadaşlar mama yemekle ne alakası var yeme düzeni ile alakalı

ugurkoker

Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar.Veterinerim MERA diye bir mama önerdi,şiddetle tavsiye ediyor,içeriği iyi diyor.Kullananız veya duyanınız var mı,bir markanın isim değiştirmiş haliymiş galiba.Test numunesi verdi;orijenle yan yana koydum benim velet gidip MERA yı yedi :D

ugurkoker

Corona testi yaptırayım,inşallah yoktur :(

ugurkoker

n&d diye almaya gittik Acana Grasslands aldık :D Çok şükür sevdi,şimdilik iyi gidiyoruz,yiyor.Ayrıca 9 aylık oldu hanım ama hala 2400 g larda :( veteriner biraz kilo alsa iyi olur dedi,orijen regional red den sonra biraz toparladı,şimdi grasssland de iyi geldi gibi...Yaş mama da veriyorum arada(haftada 1-2 ).N&D nin domuz etli olanına bayıldı yaramaz :D Kedisi yaş mama sevmeyenler N&D domuz etli olanı deneyebilir.

ugurkoker

şu Corona lanetinden Kedicikler bir kurtulabilse ,çoğu kedinin yaşam süresi uzayacak.Aslında bir aşıya bakar ama aşı geliştirme için sağlam ödenek ayırmalı devletler :(