Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Orijen Acana Dışı Kaliteli Mama Öneriniz Var Mı?

ugurkoker
ugurkoker

943 Puan

Arkadaşlar 9 aylık kedime Orijen Kitten başladım yemedi,yaş mamayla karıştırıp bir süre yedirdim ama iyice mamadan soğudu.Veteriner tavsiyesi ile N&D ye geçtik.Yedi ama çok tüy dökmeye başlayınca biz de Orijen Regional Red diye bir mamaya geçtik,bir süre yedi,ohh nihayet bulduk mamamızı derken paketin bitmesine doğru bunu da yememeye başladı,şuan yaş mamayla karıştırıp yediriyorum:( İnstinct diye bir marka buldum ama Veterinerim içeriğini önermedi.Taste of wild baktım internette pek olumlu yorumlar yok.Royal canin mi denesem,yoksa Orijeni N&D nin yaş mamasıyla karıştırıp o şekilde mi beslesem kafam karıştı.Ne zor işmiş mama bulmak.Her gün yaş mama verilmez diyor veteriner.Var mı önerileriniz?


21 CEVAP

masyakartal
masyakartal

621

Bravery kitten tavuklu tahılsız kaliteli koku problemi yok içerik güzel


Naturea deneyebilirsiniz.


bademthecatt
bademthecatt

118690

Royal canine hiç bulaşmamanızı tavsiye ederim kedime yavru maması veriyorum şuan kısırlaştı nasıl alıştıysa kısır mamasını bile yemiyor bulaşmayın bence


gozush
gozush

714

Benim kızım da çok seçici ve kuru mamaya asla diyen bir kızdı. Şuan yaş mama olmasa da olur yaşıyoruz. Hemen hemen her mamayı denedik ve Nd Balıklı doyorum başka bir şey demiyorum. Norveç kedisiyiz ve tüy problemimiz balıklı mamalarda minimum hep. Özellikle Nd yi yerken ağzından salyalar akıyor. Normalde kuru mamadan nefret ederdi.


Kediniz kuru mamadan hoşlanmıyor olabilir. Happy Tail verebilirsiniz. Orijenden sonra Royal Canin'e geçmek doğru olmayabilir.


Sselin1
Sselin1

117402

Naturea, petcurean go, brit care


onurtemiz
onurtemiz

116113

Petcurean Go bizimki pek sevmedi ve zaten gözüm aman aman tutmadı o mamayı ama kötüler arasına koymam onu


ND nin farklı versiyonlarını mı deneseniz acaba ? Ve evet genel olarak ND de tüy dökme sorunu var biz NDciyiz ama bu ay sonuna doğru bırakıp RC British mamasına geçeceğiz kilo alması için


110965
110965

695

Kedinize corona testi yaptırdınız mı? Corona virüslü kediler, aynı mamayı uzun zaman yiyemiyor. Çünkü zaman zaman mide bulantıları oluyor. Ve bulantıları olduğunda yedikleri mamayı sonrasında bir daha yemiyorlar. Farklı tat ve koku istiyorlar.


lwb
lwb

120014

Ben mera kullandım, bi farklılık olmadı


110965
110965

695

Korkmayın. Sadece corona taşıyıcılarında değil normalde de bazı kedilerin mideleri zayıf oluyor. Ve midelerinin kötü olduğu dönemde kullandıkları mamayı, mide düzelince de yemiyorlar.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 674 Görüntüleme
  • 21 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 25372 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR