Bahçede Baktığım Kedileri Plastik Mama Kabından Besliyorum Sıkıntı Olur Mu?

Metal kaplar çok sık batıyor

4 CEVAP

Ahsenbb

Ben evde seramik kap kullanıyorum.Sahiplendirdiğim kedileride seramik cam veya metal kap veriyorum.Ama burda durum farklı tabiki metal seramik veya cam alınabiliyorsa alınsın ama büyük plastik kaplar daha uygun fiyatlı olduğu için taştan topraktan yemesindense bir kaptan yemesi daha iyidir.Plastik kabı yıkamak gerekir.Yıkamaktan rahatsız olunuyorsa eldiven takıp bol suyla haftada 1 bile olsa temiz hale getirilebilir.

lwb

Şöyle düşünürsek, bahçeye biri girme cam kaseleri kırma vb bi durum olabilir, o yüzden böyle bir şey önermiyorum (eğer bahçenize biri girme ihtimali yoksa böyle kullansanız daha iyi olur)
Metal kap derken bildiğimiz metal mama kapları mı? Onlar nasıl batıyor anlamadım.
Eğer onlar da olmuyorsa mecbur plastik mama kabı,plastik mama kapları daha çok bakteri üretir ve bi ihtimal kedi aknesine neden olur

Ahsenbb

Ev kedileri neyse de sokak kedileri nerelerden yemek yiyor.Plastik mama kabı tabiki kullanabilirsiniz.Taştan topraktan yemelerindense plastik kaptan yemelerini tercih ederim

lwb

Tabii ki de öyle de metal kap kullanabiliyorsa onla devam etmesi daha sağlıklı olmaz mı? Plastik mama kabı ben de denedim çok pisleniyor,evde bile bakteri üretebiliyorken dışarı da daha çok tutar