Evde Kedi Besleyecem

Irishsetter

hiç bir fikrim yok bana biraz yardımcı olurmusunuz nasıl beslenir tuvaletini nere yapar bi aydınlatın teşekkürler

2 CEVAP

nirema

tuvaletini kum eğitimi ile kazandırırsınız. zaten içgüdüsel olarak kuma yaptıkları için kumunun yerini gösterip parmaklarınızla eşeleyerek onu alıştırabilirsiniz ilk aşamada. kum eğitimi almış bi kedi alırsanız işiniz daha kolay olur tabi. tuvaletleri açık,kapalı ve otomatik(kendini temizleyen) şekillerde bulunabiliyor. tabi ki 3.sü pahalı. bütçenize göre seçim yaparsınız ama ben kapalı tuvaleti öneririm. kum olarak da iki çeşit var bentonit ve silika. o da sizin seçiminize kalmış ben sanicat bentonit kullanıyorum. forumlarda bol bol gezinip fikir alabilirsiniz bakımı konusunda. ilk 12 ay kitten mama almanız gerekli. proplan,acana,hills,royal canin gibi bi çok marka var(ben hills ton balıklıyı kullanıyorum memnunum). çok tüy dökmemesi için iyi bir mama şart. bir de tabi uzun tüylü bir kediyse neredeyse hergün kısa tüylü ise haftada 1-2 taramanız gerekli furminator kedi tarağını öneririm. yaş mamaları da var ancak kaliteli bir yaş mama markası satın alamıyorsanız evde yapabileceğiniz tarifler de mevcut. ben hiç hazır mama kullanmayacağım diyorsanız bu mama tariflerinden yine yararlanabilir ve ev yemeğiyle de besleyebilirsiniz ama tabi ki mama daha büyük bir kolaylık sağlıyor.

nirema

bir de tabi evinizin camlarına vs tel taktırmanız gerekir. kediler meraklı canlılar malum bir de camdan balkondan atlayabiliyorlar. kısırlaştırmayı tercih ederseniz kısırlaştırdıktan sonra diyet mama almanız gerekiyor. kilo problemi yaşayabiliyorlar. kısırlaştırma işlemi dişi kedilerde erkek kedilere göre daha zor. eğitimi çok kolay diyemem bir köpeğe göre daha zorlayıcı olabiliyorlar. ama bakımı bir köpeğe göre daha kolay.