Traş Olduktan Sonra Kedim Topallamaya Başladı

Ozgekurt

Arkadaşlar merhaba 3 hafta önce kedimi traş ettirdim o günden beri oturduğunda hep ön sol patisini havada tutuyor yere koymuyor. Ama yürürken hatta koşarken koşuyordu. Fakat dün akşamdan beri resmen topallayarak yürüyor. Ne bir miyavlıyor ne başka bir şey canı acısa miyavlamaz mı diyorum ama neden topallar bu kadar bi nedenide vardır elbet. Veterinere götürdüğümde inanılmaz stres olan ve resmen veterinerdekilerin canına okuyan bi kedim var. Tırnaklarını dahi kesemiyor veterinerler evde bana kestiriyor sadece. Ne yapacağımı bilmiyorum bana akıl verin lütfen traşla alakası olabilir mi sizin başınıza geldi mi böyle birşey?

8 CEVAP

Anonymus552223

Narkoz kullandilar mi traş ederken? Tras gereksiz birsey ne diye yaptirdiniz ki

Ozgekurt

Annemin alerjisi çıktı ikisindende vazgeçemeyeceğim için mecburen tüylerini kestirmek zorunda kaldım. Evet narkoz verilmeden traş edilebilecek bir kedi değil

Ozgekurt

Narkozla bir alakası olabilir mi ki topallamasının?

HilalAres

yani belki uygulama esnasında bir şey olmuş olma ihtimali yüksek patisini inceleyin parmak aralarıni tüy altlarıni felan biraz yavaşça masaj yapn belkide veteriner çıkışnda bir şey olmuştur

romedon96

Kedi traş etmek ciddi problem kediler için. Özellikle annenin alerjisi varsa tüye kediyi sahipplendirmeni öneriririm. Ciddi sorun yaratbilir.

Fatiko

Dolaşım bozukluğu olan bazı kedilerde böyle oluyormuş. Birinden duymuştum beyaz kedisini traş ettiriyor kedinin arka ayakları sonra tutmuyor sonra felç oluyor ve sonu maalesef üzücü siz anlayın. Bir an önce vete götürün

Ozgekurt

Benim çevremdeki herkeste kedi var ve hepsi traş ettiriyor. Ben bu duruma çok karşıydım ama annemin alerjisi çıktıktan sonra mecburen bende traş ettirmek zorunda kaldım. Bunun çözümü sahiplendirmek değil ona benden daha iyi bakacak birinin olduğunu düşünmüyorum ve ASLA sahiplendirmeyeceğim. Zaten kendi evime çıktığımda oda benimle gelecek. Çevremde traş ettirilen hiç bir kediden böyle felç kalma, bacak tutmama vs sorunlarını duymadım. Siz yazdıktan sonra internetten araştırdım oradada bulamadım. Belki sizin tanıdığınızın felci traşla aynı zamana denk gelmiş olabilir mi? Bilemiyorum hemen veterinere götüreceğim bugün. Ama sahiplendirin yazmayın lütfen duymak bile benim içimi burkuyor.

lwb

Benim çevremde de kedisini traşlattıran çok var beyaz kedi de dahil, hiç bir sıkıntı olmuyor
Ama gerçekten çok uzun vadede yapınca ben de sıkıntı diye biliyorum, senede 2 kez yaptırmanız daha iyi duruma göre