Neden Evimdeki Kedileri Sahiplen Direniyorum?Hepsi Sokaktan Barınaktan Kurtarıldı Cins Değiller.

Nuran04

Hepsi çok güzel ler bir odada hapis gibi yaşamayı hak etmiyor lar.

34 CEVAP

lwb

İlanlarınıza baktım, hepsi birbirinden güzel
Instagram sayfalarıyla iletişime geçip ilanlarınızı paylaşmalarını istediniz mi?

Anonymus552223

Siz istifçi olmussunuz artik, hic saglikli degil kediler icin, bahceye falan alistirmaya calisin cok tehlikeli, öluyorlardir da onlar.. keske bu kadar biriktirmeseydiniz veya dogirtmasaydiniz. Belediyeden falan yardim isteyin. Birsey yapacaklari yok ama boyle yaşamalarindan iyidir

Anonymus552223

Psikolojik destek de almaniz gerek

Nuran04

ölen yada hasta olan herhangi bir sağlık sorunu olduğunda katıl belediyeler ile calismiyorum binlerce tl borcum olmasına rağmen yine özel klinikler ile çalışıyorum. Benim sıkıntım insanların şekilci olması yavru iken alip binbir sözle 2 sene sonra ben bakamıyorum alacaksanız geri alin yoksa sk yada barınağa vericem diyip başından atması yavru kedilere bilmem gözü şöyle olsun bilmem pofuduk olsun diye gereksiz şekil arayanlar o istedikleri kediler kedide büyük kediler nedir

Anonymus552223

Sinekliksiz bir evde yaşaması 25 kediyle beraber yaşamasindan daha iyi degil mi

Anonymus552223

Dedigimiz hersey cok dogru, hepimizin karsilastigi seyler, insanlar şekilci, belediyeler asla yeterli degil, ama bunlar yakin zamanda degişmeyecek, ve sizin de 1 hayatiniz var. Bir noktadan sonra yetecegim nokta bu demek gerekiyor. O nokta benim için, evimde iki kedi olmasi, sokaktakilere de bakiyorum, hasta olduklari da tedavi etmeye calisiyorum ama sonra yine sokaga birakiyorum. O nokta eger sizi hayatinizi yaşamaktan alikoyacak hale getirdiyse, psikologu dusunmeniz gerekiyor.

Anonymus552223

Muhtemelen altindan başka sebepler çikacak cunku. Zamaninda yaşanan ve mudahale edemediginiz buyuk bir kayip, sizin kontrolunuz disinda yaşanmis cok kotu olaylar gibi seyler..

Nuran04

Maalesef değil canımı yaktılar dikkatsiz liklerinden ötürü düşürüp felç ettiler bir garibi kendi hataları olmasına rağmen paramiz yok diyip onuda başıma attılar ben emek verdim ben acısı çektim ve ben ekonomik sorumluluğunu üstlendim çünkü sorumsuz insan görünüm lu kişi param yok diyip kenara çekildi. Şimdi yine hadi sineklik olmayan birine vereyim allah korusun ya yine aynısı olur sa benim her artı masrafım evimdekilerin ihtiyaç kalitesini düşürmem demek .

Nuran04

size fotoğraf atamıyorum ata bilsem ne durumda sk bulduğum kediyi nasıl yine tedavi ettirip başına o durum gelen sk bıraka bilirim.

Nuran04

Bebekken alinmiş önüne mamalar konmuş ev ortamına alışmış 2 3 yaşına gelmiş kediyi nasıl sk salabilirim nasıl yaşar sk ölümle kalım arasında bulduğum ağır vakalar aldim ben tedaviye ama yavru pufidik kediler olmadığı için talep görmediler su ana kadar kimse yuva olalım aile olalım demedi

Anonymus552223

Tabi 2 3 sene eve alışinca sokaga salinmaz. Başta tedavisi bitince daha eve alismadan, sahiplendirmeye calisip sahiplenilmediyse, bir noktadan sonra Allah a emanet deyip birakmayi ögrenmeniz gerekiyor. Yaşayacagi garanti mi hayir. Hepsini degil tabi yine 5 6 tane kalsin evinizde.. yeni gelecekler de olur cünku

Nuran04

mümkün oldukca ılımlı olmaya çalışıyorum fakat şunu sorayim size evde 25 kedi var bunlar dan biri doğum yapamayan anne sezeryanla dogum yaptir dim 4 yavrusu onlar hariç dişimden tirnagimdam kendi hayatımdan oteleyip proplan alıyorum tek kedi olarak gideceği çok seviyoruz kedileri herşeyi yaparız onun icin diyen aileye diyorum ki su mamayi yiyor ben bentonit kum kullanıyorum su marka dağılma koku olmuyor iletişim halinde kalalım bana ara sıra fotoğraf video atın iyi okdugunu bileyim herhangi bir sorun olursa cekinmeyin beni arayin yardimci olmaya calisirim baska herhangi bir konusma yok akşam üzeri yada ertesi gün biz kediyi almaktan vaz geçtik neden mamasi su kadar mis ne diyim sen kedinin tek temel ihtiyacı olan mamaya pahalı dersen bu kedinin en basit parazit aşısını nasıl yaptırcan bu peluş değildi bisey yuttu hastalandi bir kan tahlili 600 tl bir rontgen 100 tl sonra yine paramiz yok. Yanliz sunuda ekleyim artik yeter dedigim zamanlar da oldu ne alirlar sa alsinlar yeter ki sevsinler kurusun lar bu zamanda kedi yemek yemiyor diye geri geldi hayvan ishal oluyor 3 gun sonra haber veriyorlar vet götürün diyorum bana yol uzak diyor lar bırakayım oyle bir durumda tamam ya ishal yemiyor da zaten kedide bende degil onlar sahiplen di ne yaparlar sa yapsinlar mi demeliyim

Anonymus552223

Yani verdiginiz ornekler hep kotu ornekler tabi.. Hic mi sorunsuz sahiplendirebildikleriniz olmadi? Ama 25 kedinin oldugu de yerde hastalik bitmez. Sizin butceniz batmis zaten borc harc goturdugunuzu soylediniz. Bundan sonra ne olursa olsa sayiyi arttirmayin, hasta kedi bulunca eve goturmeyin, belediyeyi veya baska bir hayvanseveri cagirin. Bu arada proplan parasini haketmeyen kalitesiz bir mama. Bosuna butcenizi zorlamayin onunlar. Bizim reflex ayarinda bir mama icerik acisindan. Reklami bol ve ithal oldugu icin o kadar pahali

lwb

Epiglottisin dediklerine katılıyorum
Biraz şartlarınızı aşağı çekseniz belki talep olur. Empati yaptığımda o kadar şartlı bir hayvan ben de sahiplenmek istemem. Evimde sineklik yok, ben gereken önlemleri alıyorum.
Aldığım kişinin sürekli benden kedinin fotoğrafını istemesini vs de istemem
Başka ne şartlarınız var bilmiyorum ama bence sadece tek şartınız maddi manevi yükümlülüğünü alabilicek biri olsun. Pencereden de düşebilir, bir şey yutup hasta da olabilir, ufak bi hastalık da geçiriyor olabilir önemli olan bunları karşılaması şu durumda.
Ev yemekleriyle de beslenebiliceğini not düşebilirsiniz (haşlanma tavuk vb),sitede böyle besleyen insanlar da var. İnsanlar mama alma zorunluluğunda hissetmeyip tercihleri onlara kalmış gibi hissederler.

Nuran04

3 gün boyunca kusan kediye mecbur kan tahlili yapılması gerek sebep araştırılmalı ezbere antibiyotik mide koruyucular geçici çözüm olacaktık dediğim gibi ben standartlarda kedileri almadım ölüme son adımda karşılaş tik hayvan sever camiasından nefret ediyorum herkes rant pesinde cebine para doldurma pesinde bırakın destek olmayı yeri geliyor yuva ilanı ni paylaşmıyor lar elbette çok güzel yuvalandirmalar da oldu tabi suandakilerle sorun yuvalanamiyorlar çünkü albenileri kalmadi yavru değiller