Kedim Her Gün 1 Kere Kusuyor.

berkozatay

Arkadaslar daha once buraya yazmistim bu konu hakkında. Lily adinda 2 ay 10 gunluk kedim var. Lily eve geleli 7 gun oldu. Geldigi gunden beri her sabah kusuyor. Mama olarak n&d kitten kullaniyorum. Lily 580 gram. Pakete göre günlük mama miktarı 23-27 gram arasi. İlk geldiginde 27 gramım tamamını koydum kabına gider gelir yer diye. Ertesi sabah kakadan sonra mamaları butun butun kustu. Ertesi gün mamayi 4 e bölüp 6 saatte bir vermeye basladim. Ayni sekilde ertesi günler de devam etti ayni durum. Veterinerine gittik. Kusmugunun fotolarini gosterdim. Diskisini inceledi parazit yok dedi. Mamasini az az verin yavas yesin dedi. Mamasini 20 grama düsürdüm. Ezip vermeye basladim ertesi gün ayni durum. En son bugun tekrar götürdüm veterinere. Bu kes bana evdeyseniz mamasini tane tane tek tek verin dedi. Bugun oyle yaptim. Tek tek mamasini verdim. Yine ayni durum oldu. Her gün sabah kakadan sonra kusuyor. Karnı da hep şiş. Sahiplendigimde 605 gramdi simdi 580 grama düştü. Bunu yasamis biri var mi ne yapmaliyim?

3 CEVAP

Anonymus552223

Bir kere gramla falan vermeyin, hep mamasi olsun. Az mama verdiginiz icin hizli yiyor ve kusuyor olabilir. Kucuk kedilerde gramla vermenize gerek yok istedigi kadar yesin yakar zaten. 27 gr cok az yani. Ama kusma nasil mamalar butun butunse buyul ihtimal hizli yemekten

lwb

Fip olabilir
Kedinizi kesinlikle veterinere götürmelisiniz

lwb

Başk bir vet de deneyebilirsiniz