Kedimin Çıkardığı Ses

Arkadaşlar 3,5aylık erkek kedim akşamları değişik sesler çıkarıyor ve aşırı hareketleniyor Böyle inleme ağlama gibi ama çok kısa süreli sesler bir şeylerden mutsuz mu anlamıyorum sebebini bilen veya yaşayan var mı ?

4 CEVAP

Ozgekurt

Kedilerin geneli gece olduğunda kısa bir süreliğine hareketlenir bunun nedenide avcılık iç güdüleriymiş. Benimkide o şekilde gece olunca ordan oraya koşar halıları kaydırır hatta miyavlarken titretirmiş gibi çıkarır sesi. Ama ben ağlama inlemeye benzetmiyorum o miyavlamalarını. Sizin farklıysa bilemiyorum ama muhtemelemen benim dediğim gibidir :)

Nightcat

Şımarıklığına yapıyordur :D Benimki de ses çıkarıyor ama sizinki gibi mi bilmiyorum. Çok hareketlendiği zaman koşarken falan patileri acıyorsa belki öyle bir ses çıkarabilir patisinde yara falan varsa ama sanmıyorum, yine de patisini kontrol et sen için rahat etsin. Muhtemelen kudurukluğundan yapıyordur sıpa.

Çok teşekkür ederim. Veterineri sağlığıyla ilgili bir şey olmadığını söyledi. Sanırım biraz daha fazla ilgi istiyor :)

LIGHTNING

Geceleri ferrari gibi oluyorlar :) oynayabileceği şeyler olsun, tüylü fare top vb.