Barf Çiğ Beslenme Hakkında

Tugbaatt

Selam, barf yani çiğ beslenme hakkında bilgisi olan varmı?
Çocuğuna kullanıpta bilgilerini paylaşmak isteyen olursa sevinirim

4 CEVAP

srplzngl

Eğer evde hazırlamayı düşünüyorsanız mutlaka perfecly rawsome’dan kişiselleştirilmiş öğün planı almanızı tavsiye ederim. Ev yapımı diyetlerin en büyük -belki de tek- riski dengesiz olması. Bu planı kullanan çok insan var, çok ince hesaplandığı için riski minimuma indireceğini düşünüyorum.
Bunun dışında yine denge mevzusundan bahsedecek olursak aldığınız etin arka planı çok büyük rol oynuyor.
Örneğin: yakın zamanda Dr. Becker’ın söylediğine göre “herhangi bir yerden” alıp test ettikleri tavuk ciğerin içerisinde neredeyse 0 mg D vitamini çıkmış ki ciğer çiğ diyetin ana D vitamini kaynağıdır. Eksikliği de hayati sonuçlar doğurabilir.
Etinizi hayvanların yetiştirilme koşullarını şeffaf bir şekilde paylaşan bir yerden alırsanız hazırladığınız öğünlerin dengeli olduğundan daha iyi emin olabilirsiniz.
Evet çiğ beslenmede dengesizlik riski var ama bu kimsenin geri adım atmasına sebep olmamalı çünkü hazır (özellikle kuru) mamalar çok çok daha büyük riskler teşkil ediyor.
Biraz çaba göstermek bunun gibi daha büyük risklere göz yummaktan çok çok daha mantıklı:
https://www.google.com.tr/amp/s/www.nbcnews.com/news/amp/ncna943281

lwb

En güzeli, en sağlıklısı
Takipteyim

romedon96

Barf çok araştırdım bende geçeceğim çok sağlıklı olduğunu biliyorum ama en bütçe olarak aylık 500 tlleri buluyor. Benim okadar bütçem olmadığından Bursada Barf TR var. Fiyatları daha uygun Bazı yorumlarda çok iyi olmadığını bazılarında da iyi olduğunu okudum. Köpeğimde deneyeceğim kesinlikle perşembe günü. Kuru mamadan daha iyi olacağını düşünüyorum. Bütçen 500 civarıysa aylık ozaman kendin seçip alabilirsin malzemeleri. Facebooktaki RAW & BARF Turkiye grubundan tarifler alabilirsin.

lwb

Aslında doğru besinlerle her zaman kuru mamadan daha hesaplı diyorlar, 500 tl aylık çok değil mi