Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedi tasması

Nightcat
Nightcat

4609 Puan

Yavru kedime tasma aldım, taktım. Ama çıkarmak istediğinden mi yoksa önündeki boncukla oynamak istediğinden mi bilmem, tasmayı ağzına almış ve çıkaramamış, sıkışmış. Ağzı da açık kalmış tasma yüzünden, kapatamıyor. Canı acıyordu büyük ihtimal. Dün gece beni uyandırdı bir şekilde üstümde yürüyerek vs. Hemen görür görmez tasmayı çıkardım attım acı çektiğini belli eder şekilde miyavlıyordu çünkü tekrar takma riskine giremedim. Ne kadar süre öyle kaldı bilmiyorum ama hemen kendini temizlemeye başladı, sonra geldi elimin her yerini yaladı. Teşekkürdü bu sanırım :) tasmayı güzel dursun diye değil, adres künyesi için takmak istiyorum. Tek sebebim o. Nasıl alıştırabilirim?


13 CEVAP

merveaydar
merveaydar

4530

biraz daha sıkı takabilirsiniz gevşek takınca önlerinde sallanıyor ve oynamak istiyorlar.


Nightcat
Nightcat

4609

Tekrar aynı olay olmuştu gündüz, ben de sıkmıştım sizin gibi düşünerek. Öyle olursa ağzına giremez diye. Ama yine oldu. Daha fazla da sıkmak istemiyorum korkuyorum çok sıkı olur diye.


yakisikliprens
yakisikliprens

1850

bir parmak sığıyacak şekilde boşluk bırakarak takabilirsiniz. ara ara kontrol edersiniz kilo alma durumda falan açarsınız biraz. ben öyle yapıyorum.


lwb
lwb

16726

2 parmağınız rahatça tasmayla boyun arasını aralıcak şekilde takarsanız bir sorun olmaz, ben de kullanıyorum tasma kedim için, ilk başlarda garip geliyor ama gözetim altında bi 10 dk gözlemlerseniz ve boynuna uygun takarsanız alıştığını görürsünüz


bademthecatt
bademthecatt

13090

Asıl çok çıkarsanız daha çok rahatsız edecektir o yüzden de ağzına taktırıyor olabilir mümkünde biraz daha boşluk bırakın ve o uğraştıkça ilgilenmiyormuş gibi davranın tabi gözlemleyin yinede çanı rahatsız ediyorsa onu çıkartabilirsiniz çıkıyor diye biliyorum ben kedimde öyle yapmıştım aynı sizdeki gibi oldu durum çanı çıkarttım ilgilenmiyormuş gibi yaptım ve epey boşluk bıraktım daha sonra sıkıntı yaşamadık çanı çıkartıp künyeyi takabilirsin sadece


ddevrim
ddevrim

1302

bende böyle bişey yaşamıştım birisi kendiliğinden açılabilir tasmalar var demişti hani bir yere takıldığında falan bence baya iyi onlardan alın


oscartheboncuk
oscartheboncuk

1938

Safety collar tasmalar var zorlama ile açılabiliyor . ilk başlarda bizimkide istemedi ama zamanla alıştı .


LIGHTNING
LIGHTNING

733

Bu sitede de olan rogz marka tasmalarda emniyet kilidi var 3 kademe


Fablemoon
Fablemoon

5299

takılınca hemen açılan tasmalar var onları kullanabilirsiniz belki.Bende takmıştım tasma ve bizimkinin de ağzına girmişti,korkusundan çıkarttırmamıştı bile tasmayı zorla tutup keserek almıştım tasma da yavru kedilere özel rahat bir tasma idi.Kan falan akmıştı o günden beri takmaya korkuyorum.


Nightcat
Nightcat

4609

Benim şımarık beni uyandırıp bizzat çıkarttırdı valla. Aslında baya birkaç saat boynunda kalmıştı alışmıştı sorun yoktu, sadece aralarda kaşıyordu boynunu. O olay gece nasıl oldu hala aklım almıyor. Ama deneyeceğim.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 211 Görüntüleme
  • 13 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 19208 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR