Köpek Günde Kaç Öğün Ve Ne Kadar Beslenmeli?

Tarcinzeze

1 yaşındaki bir köpeğe günde kaç öğün ve ne kadar miktarda mama verilmeli?
Ben günde 3 öğün veriyorum. Arkadaşım yanlış olduğunu tek öğün vermem gerektiğini söyledi. Obez olur dedi?
Doğru mudur acaba ?

2 CEVAP

HilalAres

tek öğün değilde bir sabah bir akşam azar azar vermek daha makul köpeğin cinsine kilosuna yeme alışkanlığına göre bir büyük tabak sabah akşam iyidir.

Verdiginiz mamanın kabının arkasına bakın. Yaş ve kilosuna göre tabloda yemesi gereken tutarı gösterir. Özel bir durumu yoksa sabah öğlen akşam 3er öğün verin. Fakat Bu düzeni her zaman devam ettirebilecekseniz uygulayın. Eğer bir süre sonra 3 öğün mama veremem derseniz dengesi bozulur. Bu arada o tabloda yer alan miktar, günlük toplam yemesi gereken miktar.