Lütfen Yardım Edin Sahiplendirme

ddevrim

https://sosyal.petlebi.com/yuva-ariyor/184527-acil-omurluk-yuva
ONA YETEMEDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM DAHA İYİ BİR YERE GİTMESİNİ İSTİYORUM

31 CEVAP

Fsena

Neden en başta bunu düşünmediniz madem size soruyorum.günde yarım saatinizi onun tuvaletine mamasına ve oyununa ayırsanız yeterde artar bile.sürekli ilgi alaka bekleyen bi canlı değil zaten.kendi rahatlarına düşkündürler sizde bunu biliyosunuzdur.oda can onunda duyguları var ve eminim size alışmıştır.bende bunu tekrar bi düşünün

mavitilki

Merhaba, ben diğerleri gibi sert çıkışmayacağım size. Bir insan kedisine köpeğine yetemediğini düşünüyorsa yetemiyordur gerisi kimseye kalmamış. Yettiğini zannedip yetemeyenlerden olmasın insan. Size tavsiyem evet, kedinizi sahiplendirebilirsiniz o ya da bu sebepten ancak kedinizi sahiplendirmek yerine varsa durumunuz ona bir kardeş almayı da düşünebilirsiniz. Birlikte daha çok vakit geçirirler, ikinci bir kedi almanın her zaman avantajları daha çoktur, yeni bir cana yuva olursunuz, Köpük erkekmiş daha kolay kaynaşmaları için bir dişi, özellikle yaşlı bir dişi olması Köpük genç olduğundan daha iyi,almayı düşünebilirsiniz. Yaşlı kediler daha zor yuva bulur fakat daha sakin, muhtemelen kısır ve huyu suyu bilindik olacaklardır. Ekonomik durumunuz kaldırırsa ve diğer aile üyeleriyle de bu konuda anlaşırsanız bir düşünün derim.

bizden yardımcı olmamızı istiyorsun ki bu foruma bu konuyu açmışsın, bir de sizi ilgilendirmez tadında konuşuyorsun hasta mısın

mavitilki

Arkadaşlar kediyi düşünüyorsunuz anladık. Çemkirerek onu kurtaramazsınız. Kediye ona bakamadığını düşünen bir sahiple kalmaya zorlayarak da yardım edemezsiniz. Olan olmuş, lütfen kurtarma yoluna gidelim.

mavitilki

Ona yetemiyorsa yetecek birini bulmaya odaklanalım. Ben sadece size değil herkese sakin olması için ricada bulunuyorum. Konu sahibini savunmuyorum, yanlış anlaşılmasın. Yaptığı şey elbetteki istenilen bir durum değil, insanlar kedileri, köpekleri, kuşları fark etmez sahip oldukları bir hayvan için sorumluluk almalıdır. Bu ben sevdim bu sevimli ben buna bakarım meselesi değil. Benim de kedilerim var ve üniversiteye yeni başladım. Başımda bin bir türlü dertle yana yana bebeklerimi korumaya çalışıyorum. Bir ay on günlük anca vardı yaşları onları kurtardığımda kilolarıdır yemekleridir ishalleridir insana alışmalarıdır her şeyleriyle boğuştum bir haftada mükemmel bir değişim yaşadık. Birine beni rahatlatacağından dolayı ev arıyor olmama rağmen iyi bir yer bulamazsam benimle kalması için para denkleştireyim diye çırpınırken, bakamıyorum diyen insanlara karşı da empati yapmaya çalışıyorum. Haklısınız, sorumluluk alınmalı, bir canın iyiliği için yapılabilecek her şey yapılmalı. Ben de sizinleyim. Fakat ailesiyle dertleri olduğunu söylediği noktada iş bitmiştir. Bir canın iyiliği için yuva bulalım. Bu işin sonunun aksi takdirde nerede biteceğini maalesef ki biliyoruz...

mavitilki

Sizlerin niyetlerinizin de iyi olduğunu biliyorum. Bu tip sahipler var ve maalesef olacaklar. Yavru kedi yaramaz bahanesiyle kedisini vermeye çalışan da var. Allah aşkına sakin yavru kedi mi olur grtwetratt Böyle durumlarda da odaklanmamız gereken vermeye çalışan kişi değil, canı kurtarmak. Kendi moralinizi de bozmayın bunun için. Bu durumları azaltmak için hep beraber savaşmalıyız ancak bunun yolu öfke değil. Bu sadece daha çok gerilime sebep olur.

ddevrim

ki zaten ailemle de kavga ediyorum bu şartlar altında hiç bakamıyorum

lwb

zamanınızın olmadığını düşünmüyorum*

lwb

zamanınızın olmadığını düşünmüyorum*

Merhaba,
kediler aman aman ilgi bekleyen canlılar değil. 3 parta bölüp yarım saat ilgilenseniz totalde yeter fazlasıyla. başka sorun varsa bilemeyeceğim ama

ddevrim

ben kendimce yetemediğimi düşünüyorum boş yapmayın

minnoskoss_123

Normalde yuva arayan ilanları konusunda insanlara yardımcı oluyorum ama sizin “bahaneniz” yüzünden yardım edemeyeceğim.

mavitilki

kirpiklihunicik sizin mesajınız sert çıkmamış olabilir fakat herkes sizin gibi konuşmamış. Doğal olarak yazan kişi sinirlenmiş. Sakin olalım burada bahsedemeyeceği farklı sebepleri de olabilir-ki siz de bunu yazmışsınız. ''Bahane arıyorsun ben yardım etmeyeceğim!''diyenler var. Bu sadece kediyi cezalandırmak. İstenmediği yerde zorla tutmak. Kediyi sokağa atmaya çalışmıyor farkındaysanız bir yuva arıyor. Lütfen sakin olalım ve KEDİYE yardımcı olalım :)

lwb

Onun istenmemesi ancak sevilmemesi üzerine olur, sevilmediğini de düşünmüyorum ne olursa olsun.
Başında açıkladım, işte olmasının bi problem olmadığını, benim de kedimi hazırlık döneminde sahiplendiğimi ve engel olmadığını anlatmaya çalıştım. Eğer bu düşüncelerden dolayı sahiplendirmek istiyorsa vazgeçsin kediye yazık olur diye.
Sakin olması gereken konu sahibi malesef, eğer gerçek sebeblerini sunarsa herkes bir çözüm bulmaya çalışır. Ama hala bu sebebinde ısrarcıysa üzücü ve hayalkırıklığı bir sebep

mavitilki insanlar burda sebebi anlamaya ve ona göre yardımcı olmaya çalışıyor. sebep sadece yazmış olduğu şey ise, kedinin ev değiştirmemesi en doğrusudur onun için. insanlar bunu açıklamaya çalışıyor durduk yere boş yazma diyen insana. başka sebeplerin var bizce diye söylenmiş yoksa çoktan doğru olanın bu olduğuna konu sahibi de ikna olurdu.