Veteriner Sonrası Agresiflik

patiska

Bugün kuzuları veterinere götürdüm oğlum iç dış ve karma oldu kız ise enseden iç dış parazit damlası. Orda bir sorun yoktu ama arabada aşırı bağırmaya başladı önce Elvis sandım sonra kız olduğunu anladım. Karnı şiş kabızlık problemi var tuvaleti geldi dedik kuzenimin evinde kuma koyduk ama yapmadı sıkıntısı devam etti. Güç bela eve geldik evde de tuvalete gitmedi. Evde her zamanki gibi ikisini de bıraktık oynasınlar diye ama kızım oğlana tısladı hırladı savunmaya geçti. Oğlan oyun için yaklaştıkça tartakladı en sonunda sakinleşsinler diye odaları ayırdım bu gecelik. İki kez bir araya getirmeye çalıştım ama nafile aynı. Bunlar yanı yerde birbirlerine sarılmış halde uyuyorlardı birbirlerini yalayıp oynuyorlardı. Bu durum neden oldu ne zaman düzelir ne yapmam gerekir? Hiç bilmiyorum ve iyice stres oldum ikisinden de ayrılamam böyle ayrı odada Bi Mahsun oldu oğlum da ben de. Kızım 45 günlük oğlan 3 aylık. İkisi de aynı zamanlarda bulundu ve aynı anda sahiplendim. Sahiplendiğim yerde gözlemlendi ben de gözlemledim araları gayet iyiydi oyun için birbirlerine atlarlardı ama bu çok farklı ve ciddi

4 CEVAP

lwb

Kabızlık problemi için bir,bir buçuk tatlı kaşığı zeytinyağı içirebilirsiniz, içirmenize rağmen bir gün içinde kakasını yapmazsa muhakkak tekrar veterinizi ziyaret etmelisiniz
Aşı sonrası gerginlik,uyuşukluk vb durumlar çok normal önemli olan bunun günlerce sürmemesi. Aşı yapılan yeri elinizle kontrol ettiğinizde herhangibir şişlik var mı ona bakın eğer varsa kolonyalı bi pamukla orayı bir kaç gün ovalayın küçülene ve gidene kadar, bu yüzden diğer kedinin ona dokunmamasını da isteyebilir. Durumun çok sürüceğini zannetmiyorum

lwb

Kedinizin yavru olduğunu tekrar okuyunca farkettim bir iki çay kaşığı zeytinyağı yeterli olacaktır

Sudeckmkc

Veteriner ziyareti sonrası normal. Bir iki güne en fazla düzeliyorlar

patiska

Sabaha kadar sakinleşsinler diye ayrı tutttum şimdi buluşturdum balkonda oynuyorlar (kapalı balkon ve açık camlarda kedi teli var) Başlangıçta tısladı ama bağırmadı. Biraz gözlemledim sonra yalnız kalsınlar dedim çünkü yalnız kalınca uyku moduna geçiyorlar ve yalanmalar oluyor. Dua ederek bıraktım bakalım