N&D Mama Koku Sorunu

Ahsenbb

Arkadaşlar bir konuda önerilerinize ihtiyacım var.
Mama olarak uzun süredir N&D mama kullanıyorum.Ve yazın şehir dışındaydık kedimle.Bu sürede kedimin maması farklı açık bir yerdeydi ve hava alan bir oda olduğu için mama kokusu yoktu.Evimize dönünce mama kokusu beni müthiş rahatsız etmeye başladı.Benim odamda duruyor maması çünkü evim büyük değil 2+1.Bir oda kardeşime ait onun balkonu var kapı açık oluyor ama genelde Lena odaya girince kapı kapanır.Benim odamda sineklik yok ve havasız kaldığı için mama kokusu cok yayılıyor etrafa.Oturma odasında sineklik var cam açık oluyor ama oraya da evin kalan kısımlarına koku sinmesin diye koyamıyorum çünkü oturma odamız açık bütün odalara holle bitişik.Lenanın da huyudur ki mamasını iki tırtıklar bırakır sonra acıkınca tekrar gelir yer o yüzden mamasını kaldırmam mümkün değil küçüklüğünden beri hiç bir oturuşta cok yemek yediğini görmedim.Bana yardımcı olur musunuz pratik öneriler vs.Hem kızım istediğinde yiyebilsin istiyorum hemde ben odama girip çıkarken rahatsız olmak istemiyorum.Ve aslında N&D nin yavru kedi mamasını da kullandım evet oda güzel kokmuyordu ama beni kısırlaştırılmış mama kadar rahatsız etmiyordu.Çok başka bir koku bu ya vallahi..

27 CEVAP

Ahsenbb

Yeme şeklini değiştirmek benim için çok zor genelde evde olmuyorum.Ama mini bir kedi evi yapıp belki içine koyarsam belki koku içeride kalır diye düşündüm veya sineklik taktırmam gerekiyor baya çözümler üretmeye çalışıyorum kafamda:))

Ahsenbb

Başka önerisi olan yoksa sanırım,kedi eviyle sinekliği birlikte yapacağım:)

Ahsenbb

Sizin mama kabınız neydi?@pinarcaya
Ben trixienin seramik mama kaplarını kullanıyorum.

acelycat

Mamasını öğünlere bölerek verseniz?Zaten ARO mamada kapağı açınca buram buram mama kokoyor

acelycat

Mamasını öğünlere bölerek verseniz?Zaten ARO mamada kapağı açınca buram buram mama kokoyor

Ahsenbb

Evet pahalıymış onun yerine bütün eve sineklik takıp,hava temizleyici alırım:))
Gerçi siz aldığınızda bu kadar pahalı değildir

Ahsenbb

@acelycat mamasını bölemeyeceğimi başta belirtmiştim:)

Ahsenbb

Peki içindeki mama kabı seramik mi?Veya hiç arıza yaptı mı

Ahsenbb

Birde bu saatleri neye göre ayarlıyor o anda kızım uyuyor da olabilir?

Ahsenbb

Yaa evet,marka maliyetini ucuzlaştırmak için içerik değişikliğine mi gitti acaba.Öyleyse çünkü yeni mama arayışına gireceğim..

Ahsenbb

Sizinki daha çok küçük benimkide yavruyken hiç su içmezdi büyüdükçe içmeye başladı:)Siz genede musluk suyu yerine taze içme suyunu eksik etmeyin.Musluk suyu hastalıklara neden olabiliyor.Eğer su içmemeye devam ederse de böbreklerinde ve idrar yollarında sıkıntı çıkıyor.Alın elinize şırıngayı doldurun suyu içine içirin:))

Ahsenbb

Bu cok büyük bunun küçükleri o kadar pahalı değil:)