Hamster?

Fablemoon

Hamster besleyenler biraz bilgi verebilir mi? Birde evde kedim var alışabilirler mi?

7 CEVAP

lwb

Küçük kafeslerde bakarsanız hem hayvanınız mutsuz olur hem de kilo alımını tetiklersiniz.
İnternetten DIY hamster cage diye aratırsanız bir sürü el yapımı yuva görürsünüz.
Yalnız yaşarlar ve yalnız yaşamayı da severler. Kaliteli bir kuru mama lazım, markalarından haberim yok ama guinea pig mamalarından yola çıkarsam hamster versele laga ve vitakraftın da iyi olucağını düşünüyorum.
Büyük bir yuvada, temiz düzenli bakarsanız koku olmaz. Ayrıca hepçil hayvanlar oldukları için internetten güzel bir araştırma yaparak diyetini de çeşitlendirebilirsiniz.
Her hayvanın bakımının zorluğu vardır eğer en iyi şekilde bakmak istiyorsanız. Özellikle kafes hayvanları olarak bilinen ama aslında öyle olmayan hamster ve guinea pig bakımı çok ayrıntılı ve uğraş isteyen hayvanlardır

mavitilki

Hamsterdansa fare öneririm. Daha kolay sosyalleşiyorlar ve daha akıllılar. Hayır hastalık yapmazlar, hayır bulaşıcı hastalık taşımazlar, hayır yemeğinizi çalmazlar ve hayır pis değillerdir. Öpüp koklayabileceğiniz kadar temizlerdir.

acelycat

Hamster bakımı kolaydır.Fakat çok kısa ömürleri vardır ve bakımı ne kadar kolay olsada dikkat edilmesi gerekir.Mesela çark,yem,kafes yeri ve ortamı,ilgi vss.İnternette geniş kapsamlı kaynaklar bulunabilir.Bende alacaktım ama 1-3 yıl yaşarlarmış :(

pinarcaya

Ben hamster baktim. Bakimi cok da kolay degil bence. Surekli kafesindeki talasi temizlemek gerekiyor. Yoksa cok kotu kokuyor. Surekli kafesi acip talasi degistirmek yorucu bir is. Kedimi ilk aldigimda hamsterim vardi. Kedim surekli zarar vermeye calisiyordu. Ben tavsiye etmem.

acelycat

Bazı hayvanlara göre kolay her hayvanın bakımının kendi zorlukları var.Bu arada 2 yıl yaşaması alınmama için sebep değil o da can.Sadece küçük çocuk vs varsa çok üzülür

BalliBadem

Kediyle bence alışamazlar dizi ısırmaya başlarsa dorun yaşarsınız benimkiler ısırmıyordu ama sonra eve gelen çocuklar korkutunca ısırmaya başladı kafesteki borular yüzünden temizlik zordu bide topunda gezerken kontrol etmelisiniz 2 tane olmalı 2 sene yaşıyorlar ben bakımında zorlanınca başkadına vermiştik o kişide zorlanmıştı donradan ama ölene kadar baktı

BalliBadem

Bence kedi bakımı daha kolay