Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Ailem kedimi eve almiyor

Mmerve
Mmerve

371 Puan

Öncelikle merhaba evimize önce 2 kedi geldi. Sonra birini sahiplendirdik sahiplendirdigimiz aile kediyi kapıya attı ve çok kötü bir aile çıktı. Kedim karamel ve dünya tatlısı. 2 senedir bizimle . Lakin kardeşim astım. Ve astımi çok arttı. Kediyi eve almıyor ailem. Geçen sahiplendirecektik. Aile üzerine dusmeyince vermedik. Kedim şu an en alt katta oturduğumuz için camları ve koruması olmayan dışarıya kolayca çıkabileceği balkonumuzda yatıyor. Gezip gezip geliyor. Evdeykende dışarı çıkmak istiyordu. Ama şimdi eve girmek istiyor çok üzülüyorum. Kiz kardeşim kapidada olsun bizim yanımızda olsun önemli değil diyor. Annem ve erkek kardeşim yüzünden dışarda kedi. Napacagim ne edeceğim bilmiyorum.


4 CEVAP

poncikprenses_2019
poncikprenses_2019

2321

Bakımına bu şekilde devam edebiliyorsanız bu şekilde devam edin derim. En azından yakınlarınızda ve gözetiminiz altında.. karton kutulardan bir kulübe yapın ona, orayı yuva bilsin. Başkasına verirseniz bakıp bakmayacağından sokağa salıp salmadığından emin olamazsınız . Bu arada alerjinin bazı türleri tedavi edilebilir cinstendir. Bende de alerjik astım var ama köpeğimle yaşıyorum aynı evde.. dr.una bi danışın kardeşinizin.


mavitilki
mavitilki

10847

Üzgünüm fakat baķımına bu şekilde devam edemezsiniz. Düzenli aşılarını yaptırın, mamasına, günlük taranmasına dikkat edin, tüy temizliğine extra önem verin. Bu astım sorununu azaltır hatta ortadan kaldırabilebilir. Ayrıca eve döndüğünde dışarıyı görmeyi isteyecektir. Kedi tasması kullanmanızı tavsiye ederim (evet köpek değiller ancak o şekilde gezdirilebiliyorlar hatta kimi yönden köpek gezdirmekten çok daha zevkli olabiliyor)


Cyborg
Cyborg

1339

Araştırın ve başarılı gördüğünüz bir doktora gidin önce ailecek. Doktor kardeşinizin ne durumda olduğunu, nelere dikkat edilmesi gerektiğini, dikkat edilirse ve edilmezse neler olacağını güzelce anlatsın ailenize. İyi bir doktor olması şart çünkü bir tip doktor var direkt olarak kediyi sahiplendirin diyen, bir tip doktor var beraber yaşamanız için çözümler üreten. Ben de çok doktor değiştirdim doğru çözümü bana sunacak doktor için. Şimdi alerjik astımımla kedim ve köpeğimle aynı evde yaşıyorum. En dikkat edilmesi gereken şey ev sürekli temiz olmalı. Sıkça havalandırma yapmalısınız. Mümkünse halısız ya da az halılı olun. Durumunuz el verirse air purifier ve hipoalerjenik elektrikli süpürgelerden almanız çok işinize yarayacaktır. Doğru tedavi ve üzerine gitmeyle astım ve alerjiye karşı vücut direnç kazanabilir, pes etmemek lazım eğer kardeşiniz istiyorsa.


epiglottis
epiglottis

127481

Mamasini suyunu eksik etmeyin, ic dis parazit uygulayin, balkona da sicak yuva yapin, surekli sevin.. alismis anladigim kadariyla disari, bence de baskasina vermeyin, guven olmuyor insanlara. Bi de onlar da geri getirirse iyice duzen8 bozulmasin hayvamin. Ha bir de kisir degilse kisirlastirin, 1 sene icinde balkonunuzda 10 tane kedi olmasini istemiyorsaniz


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 160 Görüntüleme
  • 4 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 20539 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR