Köpeğimin Poposu Kanıyor

simmy

Merhaba, köpeğim daha 70 günlük dün ishal oldu kakası sıvı halinde geldi sonrasında veterineri aradım durumu söyledim pirinç lapası vermemi söyledi ardından hemen ishalle kan ve sümükümsü bir yapı gibi sıvıyla beraber geldi ve koşa koşa veterinere gittik. Veteriner bağırsak sendromu olduğunu söyledi korkmamız gerektiğini kanlı ishal gibi bir şey olmadığını söyledi. Bize pirinç lapası ve tavuk göğsü veriyoruz yemesi içmesi şükür iyi fakat kakasını yaparken poposundan kan damlıyor yani sanki poposu tahriş olmuş hibi ve baya kırmızı her kaka sonunda 2 3 damla kan akıyor acaba bu tahrişi nasıl geçirebiliriz eğer anlattığım durum tahrişse tabi bir bilgisi olan var mı

4 CEVAP

Sadece tahriş durumuysa 1 şişe crystalin sprey alın, poposuna sıkın, enfeksiyona dönmesin tahriş. Bir de mutlaka sudocrem diye bir krem var eczanelerden alabilirsiniz. Her yemek yediğinde sürün poposuna. Yemeklerden takribi 10-20 dk sonra kaka yaptıkları için bu şekilde uygulamak makul olur gibi geldi.. kremi yalarsa endise etmeyin, bir zararı yok demişti bizim veteriner.
Ama kakada sümüksü kan mide bağırsak problemi gibi geldi bana. Benim yavrum barınaktan ilk aldığımda atlattı benzer bir sıkıntı. Antibiyotik ve arkasından probiyotik tedavisi yapmıştı veteriner. O durum geçene kadar da kaynamış tavuk göğsü ve yağsız tuzsuz pirinç lapası yedi günlerce. Geçmiş olsun evladınıza. Hemencecik iyileşsin insallah.

lwb

Eğer kanlı ishalse hiç vakit kaybetmemek gerekiyor, bence başka bir veterinere daha danışın.

simmy

Hayır kanlı ishal değil aşısı var testi yapıldı. bağırsaklarıyla ilgili bir durumdan kaynaklı olduğunu söyledi veteriner. anladığım kadarıyla da kan gelmesinin sebebi poposunda tahriş tarzı bir şey o nasıl geçer onu merak ediyorum poposu çok kırmızı

simmy

Çok teşekkür ederim ne kadar sürede normalde döndü yavrunuz inşallah en kısa sürede geçer