İki Kedinin Anlaşması Sorunu

MERVEONAY

merveonay
merveon...

ikinci kedi alistirma
Merhabalar.

Evde 4 aylık erkek bir tekir kedim var. Yanına bir arkadas almak niyetindeyken veterinerimizin pansiyonuna terkedilmiş bir kedi bulduk ve onu evimize aldık. 1,5 yaşında kisirlastirilmamis erkek himalayan cinsi bir kedi. Şu an kızgınlık döneminde. Kediyi eve getirdikten sonra bir müddet ayrı odalarda tuttuk ikisini birbirlerinin kokularıni aldılar. 1 saat kadar önce karsilastirdik ikisini yeni gelen büyük kedi çok sakin kızgınlık döneminde olmasına rağmen bizim ufaklıga saldırmiyor fakat bizimki o kadar haylaz ki kendisinin iki katı büyüklüğünde olmasına rağmen diğerinin üzerine çıkıp onu ensesinden ve sirtindan ısıriyor. Büyük olan canı yanıp bağırıyor fakat yine de saldırmiyor ama bu böyle uzun süre gitmez:( nasıl alisacaklar ya da alisabilirler mi bilemiyorum :/ başına böyle birşey gelen var mı ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim . Birbirlerini hirpalamalarini istemiyorum.

2 CEVAP

zcerenoktay

Alışırlar sıkıntı yapma. Benim de kedilerim sırası ile 3 - 2 ve 1 yaşlarındalar aralarında hep 1 yaş vardı neredeyse ama alıştılar. merak etme :)

patkam

zamana bırak alışırlar