Kedim Kaç Günlük?

remgks

Bir süreliğine arkadaşımın bahçesinde yalnız bırakılan kedisine bakmam gerekti. Kedinin kaç günlük/haftalık olduğunu bilmek ona göre besleyip hareket etmek istiyorum. Ayrıca kedi çok küçük ve sürekli ona su ısıtmama rağmen sepetinden çıkıp halıda ya da uzakta yatıyor. ısınmayı reddediyor. neden sizce?

13 CEVAP

lwb

Gözleri açıldığına göre 15-20 günlük vardır. Siz yine de sıcak tutmaya özen gösterin, o daha vücut ısısını kolay kolay ayarlayamaz

lwb

Evet besleme saatleri büyüdükçe azalır, 3-4 saatte bir besleseniz iyi olur, her beslemeden sonra da tuvaleti.
Anormal bi durum var mı acaba gözlemlediğinizde? Normalde sıcaklığı sevmesi lazım, anne sıcaklığını benimserler çünkü

lwb

Kakasını da yapması lazım düzenli olarak, 2 günden fazla yapmazsa çok az miktarda zeytinyağı içirin. Karnını ovalayın.
Fotoğrafta biraz vücudu da gelişmiş duruyor, kakasını da kendi yaptığına göre kuma alışma durumu ne olabilir?

Ahsenbb

Bana büyük geldi,dişleri var mı

mavitilki

Henüz 2 haftalık. Aptamil veya yavru kedi formulalarına ihtiyacı var annesi yoksa. Geniş bir kutuya yumuşak bir battaniye (bebek battaniyesi, kedi battaniyesi mutlaka sahibi vermiştir size) serin onun altında bir köşeye de sıcak su torbası koyun. Üşüdükçe kendi gider. 3-4 saatte bir beslenmesi lazım çok fazla süt hazırlamayın ve arta kalan sütü de buzdolabında saklayın. Mikrodalgada 10 dk veya suda ısıtabilirsiniz bileğinizde deneyin çok sıcak olmasın. Mamasını yedirmeden önce ya da sonra tuvaletini yaptırın. Dişleri muhtemelen öndekilerdir köpek dişleri değildir. Bunlar patilerini ve tüylerini yavaş yavaş temizlemeye başlaması içindir et yemek için değil. Yumuşak bir fırçayla tüylerini taratarak güzel temizlenme alışkanlığı edinmesini sağlayabilirsiniz.

lwb

@mavitilki
Aptamil kullanımı sonucu küçük bir kediyi veterinerde kaybettim. Veteriner, insan mamalarının kedilere çok ağır geldiğini bu yüzden muhakkak süt tozuyla beslenmesini söylemişti

remgks

sürekli sıcak yere koyuyorum ama inatla reddediyor miyavlıyor ve halıda yatıyor :( 15-20 günlük olduğuna göre 4-5 saatte bir beslemem mi uygundur?

remgks

Anormal bir durum gözlemlemedim bir sürü yavru kedi besledim onlarla aynı. Enerjik baya sepetinde ya da sıcağın durmak istemiyor. Tuvaletini de yemekten sonra yaptırıyorum bu zamana kadar sadece çişini yaptı ama sabah sepetine kakasını yaptığını gördüm kahverengi ve siyahtı daha da yapmadı. tek anormallik bu sanırım :/

remgks

Elimi ısırdı bugün dişlerini hissettim ama minicikti.

remgks

Kumu hiç denemedim. Mamasını her verdiğimde bir damla zeytinyağı koyuyorum karnına masaj da yapıyorum ama kakasını ben tuvaletini yaptırırken hiç yapmadı. sabah kumu deneyeceğim

Ahsenbb

Evet dişleri varsa 1 aydan büyüktür,yaş mama yiyebilir kendi başına

remgks

deneyeceğim teşekkürler

mavitilki

Yaş mama denemeyin sakın. Henüz hiçbir şey yiyemez kulakları bile kapalı. Sadece formula lazım.