Kedim Koyu Yeşil Kusuyor :(

Merhaba, kedim uzun zamandır bazen hafta bir bazen iki olacak şekilde koyu yeşil renkte kusuyor. İçinde sanırım tüy ve mama da var. Resmini ekledim

Bu konuda fikri olan yardım edebilir mi??

Tüyleri kusmasın diye haftada bir malt kullanıyorum. Mama olarak da yıllardır ProPlan kısırlaştırılmış somonlu kullanıyorum.

Kedimin cinsi chinchilla-iran kırması, dişi, 4 yaşında.

9 CEVAP

bademthecatt

Veteriner hekiminize danışmanız en iyi olacaktır ciddi bir sorun da olabilir

kemrikcan

merhaba ben adana barajyolu ayna veterinerliğinden erhan kediniz yaş mama mı tüketiyor kuru mamamı eğer yaş mamaysa çok fazla yemesine izin vermeyin bizim veterinerimize hasta bi köpek geldi o hayvanda yaş mama yüzünden 2 tane antibiyontik aşısı vurdum yani yaş mamayı verin ama çok hafif çok az ha çok acıkıyorsa günde çok öğün yemek yiyosa kuru mama tavsiye ederim yani yaş mama fazlası zarar veriyo yani kısacası acıktığında azcık yaş mama eğer doymassa ki doyar ama doymassa ağırlıkla kuru mama veriyosunuz yaş mama günde 4 veya 5 parça verin ağırlıkla kuru mamaya alıştırın efendim bi sorununuz veyatta sıkıntınız olursa adresimi verdim cep telefonumuzu veremiyoruz adresten ulaşabilirsiniz başta size yazdım dediim gibi aynı tekrarlayın sıkıntınız olursa gelin geçmiş olsun iyi günler

srplzngl

Kusma nedenini bilemem ama bence artık mamanızı değiştirin. (Kediniz iyi olduktan sonra)
Yıllardır ProPlan kullanmak da iyi değil, somonlu mama kullanmak da.
Geçmiş olsun.

mavitilki

Benim kedilerim bir keresinde tavuk etini bütün yedikleri için kustular. Üzerinde mide sıvısı sarı renkteydi. Kusmuğunda kıl da yok. Yeşil olduğunu göz önünde bulundurarak, acaba çim yemiş olabilir mi? Belki yedi de yine de kustu ya da evinizdeki farklı bitkilerden birini yemiş olabilir. Kediler için zararlı olan pek çok bitki vardır belki sizin bilmediğiniz zararlı bir bitkiyi evinizde veya dışarıda yemiş olabilir mi? Veterinere götürün bunlar birer ihtimal...

Lavinyaa

Ben de yaşadım bu sorunu uzun süre enfeksiyonel olabilir antibiyotik kullandık biz

kemrikcan

merhaba ben adana barajyolu ayna veterinerliğinden erhan kediniz yaş mama mı tüketiyor kuru mamamı eğer yaş mamaysa çok fazla yemesine izin vermeyin bizim veterinerimize hasta bi köpek geldi o hayvanda yaş mama yüzünden 2 tane antibiyontik aşısı vurdum yani yaş mamayı verin ama çok hafif çok az ha çok acıkıyorsa günde çok öğün yemek yiyosa kuru mama tavsiye ederim yani yaş mama fazlası zarar veriyo yani kısacası acıktığında azcık yaş mama eğer doymassa ki doyar ama doymassa ağırlıkla kuru mama veriyosunuz yaş mama günde 4 veya 5 parça verin ağırlıkla kuru mamaya alıştırın efendim bi sorununuz veyatta sıkıntınız olursa adresimi verdim cep telefonumuzu veremiyoruz adresten ulaşabilirsiniz başta size yazdım dediim gibi aynı tekrarlayın sıkıntınız olursa gelin geçmiş olsun iyi günler

Nesiv

Acilen veteriner öneririm

Merhaba herkese, veterinere götürdüm röntgen cektiler ve tüy yumağı yutmuş olabileceğini söylediler. Malt ve ishal olmasına sebep olan bir verdiler. Bir hafta oldu bir kusma belirtisi yok bakalım umarım olmaz. Ayrıca tahıllı mama alerjisi olabileceğini söyledi ama elimde ProPlan’ın maması olduğu için hala onu değiştirmek istemedim. Yorumlarınız için teşekkür ederiz :))

Benim kedimde bu sabah kalktım yemyeşil Kusmuş Neden olabilir ?? İshal gibi ama asla halıya yapmaz biliyorum kusmuş Ne yapmalıyım
Kedim Siyam Kedisi cins olarak 2 buçuk yaşında