Sokaktan Buldugum Kopegin Tuvalet Egitimi

ggg

merhaba,2 ay once sokaga birakilmis 2,5 yaslarinda ingiliz setter buldum.hamile oldugu icin dayanamadim ve eve getirdim.1ay once dogum yapti.ismine veya gel otur vs gibi komutlari ogrendi gibi. fakat tuvalet sorunumuz var ki cok kotu. her an yaninda olup onu gozetlemem gerekiyor.dusa giriyorum beni ariyor sonra gidiyor cis ve kakasini yapiyor.disari bir saatligine cikiyorum yine yapiyor iceride uyuyorum yine yapiyor.ve gunde en az 2 bazen 3kere disari cikardigim halde.yardimci olursaniz sevinirim.ev kucuk ve maddi manevi zorlayan bir durum olmaya geldi.disarida tuvaletini yapinca kac kere aferin diyorum ismini soyleyerek bazen seviyorum ama yetmiyor

3 CEVAP

Gsima

Öncelikle ona sabit bir yer belirle ve sınırları olduğunu belli et.Bir odada olabilir yani.ve yerlere gazete ser bi kaç gün kalsın daha sonrasında her gün bir gazete eksilt böylelikle gazetelerin hepsi bittiğinde dışarıya gazete götürerek orada yaptırabilirsin.Ben miniğime öyle alıştırmıştım.yada şu an spreyler varmış yapmasını istediğin yere sıkabilirsin

ggg

ev kucuk yani ona oda ayirabilecek alan ise hic yok salonda ve benim odamda takiliyor.sanirim sokaktaki aliskanliklar aslinda akilli bir kopek ama asamadik.gerci hamilelik ve emzirme donemi yuzunden egitime vakit de ayiramadik.sokaktan ev alip tuvalet egitimi verebilen arkadaslar ozellikle yardim ederse cok sevinirim.

Gsima

o halde dışkısını yapmasını istediğiniz yere bir miktar kum koyun ve oraya her gün bir önceki gün yaptığı dışkısını koyun onu görünce gün geçtikçe yakınına yapmaya başlıcaktır ama bunu her gün tekrarlamanız gerekir ve ona bu davranışı için sürekli ödül bisküvileri verin